Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pico Wireless moduł ESP32 z WiFi i Bluetooth dla Raspberry Pi Pico

ghost666 27 Jun 2021 23:30 1251 0
 • Pico Wireless moduł ESP32 z WiFi i Bluetooth dla Raspberry Pi Pico
  Pimoroni Pico Wireless Pack to dodatkowa płytka dla Raspberry Pi Pico, która dodaje gniazdo dla karty MicroSD oraz moduł ESP32 z obsługą WiFi i Bluetooth. Fajnym pomysłem jest dodanie łączności bezprzewodowej do Raspberry Pi Pico, ESP32 to dwurdzeniowy procesor Xtensa LX6 o taktowaniu od 160 do 240 MHz z Wi-Fi, Bluetooth i wieloma wejściami/wyjściami, które powinny radzić sobie z większością zadań lepiej niż Dwurdzeniowy procesor Cortex-M0+ w Raspberry Pi RP2040, który jest domyślnie taktowany zegarem 48 MHz, chociaż pokazywano, że możliwe jest przetaktowanie go do nawet 252 MHz.

  Pico Wireless Pack dla Raspberry Pi PicoIt jest dostarczany z żeńskimi złączami, które pozwalają na włożenie go bezpośrednio z tyłu Raspberry Pi Pico lub do płytki „GPIO expander”, takiej jak Pico Omnibus pokazanej poniżej.

  Pico Wireless moduł ESP32 z WiFi i Bluetooth dla Raspberry Pi Pico


  Specyfikacja:  * Moduł bezprzewodowy – ESP32-WROOM-32E z obsługą WiFi 4 i moduł Bluetooth 4.2/5.x, zintegrowany z anteną na PCB, 4 MB SPI Flash (moduł podłączony jest przez SPI do Pico)
  * Przechowywanie danych – gniazdo kart MicroSD
  * Wstępnie wlutowane żeńskie nagłówki do podłączenia Raspberry Pi Pico
  * 1x przycisk dotykowy, 1x dioda LED RGB
  * Wymiary – ok 53 mm x 25 mm x 11 mm

  Czasami może mieć sens wykorzystanie dwóch chipów w systemie, szczególnie, że RP2040 powinien zużywać mniej energii, co byłoby korzystne np. przy zasilaniu bateryjnym, ale płytka Pico nie zawiera wsparcia bateryjnego. Dlatego też, można założyć, że system ten jest dedykowany dla osób, które już opracowały aplikację na Raspberry Pi Pico i chcą podłączyć ją do sieci. System spełnia swoje zadanie, ale można to samo uzyskać usuwając z systemu płytkę z Raspberry Pi Pico. Oprogramowanie prawdopodobnie byłoby dość podobne, ponieważ podobnie jak RP2040, ESP32 można zaprogramować za pomocą Arduino IDE lub MicroPythona. Firma Pimoroni udostępnia własne oprogramowanie sprzętowe MicroPython. Użycie SDK z językiem C/C++ dla odpowiedniego procesora doprowadziłoby jednak do powstania całkiem innego kodu źródłowego.

  Pico Wireless moduł ESP32 z WiFi i Bluetooth dla Raspberry Pi Pico


  Dokumentację systemu znaleźć można w sklepie Pimoroni, gdzie możesz również kupić płytkę Pico Wireless Pack za 12 funtów. Cena jest konkurencyjna w stosunku do Arduino Nano RP2040 Connect, ale najlepszą cenę, jeśli chcemy dodać WiFi do RP2040, jest prawdopodobnie kosztujące 12,95 dolarów Wio RP2040 Mini.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/06/25/pico-wireless-is-an-esp32-add-on-board-for-raspberry-pi-pico/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11203 posts with rating 9464, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.