Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW BETA V GRUNDIG - Problem z rozkodowaniem radia Beta V Grundig

KacperKowalski 28 Jun 2021 19:52 666 4
    KacperKowalski
    Level 2  
    Dzień dobry, mam problem z rozkodowaniem radia beta v. Zgodnie z poradnikiem dostępnym na YT podlutowałem się do procesora, usunąłem dwa rezystory. Używam programatora SonOff FT232RL FTDI. Podłaczyłem GND, Rx,Tx, Reset pod RTS, w programie motorola cracker ustawione i na 8,664000 MHz, oraz na 8MHz, ale cały czas jest Trying to Boot MCU. Na programatorze miga dioda, tak samo jak w programie wskaźnik Reset Status, gdy podłączam zasilanie do radia, radio podświetla się, i po kilku sekundach gaśnie. Proszę o pomoc. Na zdjęciach podłączenie przewodów.
    VW BETA V GRUNDIG - Problem z rozkodowaniem radia Beta V Grundig VW BETA V GRUNDIG - Problem z rozkodowaniem radia Beta V Grundig
    justka80
    Level 31  
    Najczęściej opis RxD i TxD na pinach programatora dotyczy interfejsu. Należy więc RxD programatora łączyć z TxD procesora (pin 62) i analogicznie TxD z RXD (pin61). Piny "MOD B" (59) i "MOD A" (60) połącz (przylutuj) do GND. W ustawieniach "mot.cracker": 68HC11KA2 ; 8,664MHz. Zasilanie +12V tylko na B+, oraz GND.
    KacperKowalski
    Level 2  
    justka80 wrote:
    Najczęściej opis RxD i TxD na pinach programatora dotyczy interfejsu. Należy więc RxD programatora łączyć z TxD procesora (pin 62) i analogicznie TxD z RXD (pin61). Piny "MOD B" (59) i "MOD A" (60) połącz (przylutuj) do GND. W ustawieniach "mot.cracker": 68HC11KA2 ; 8,664MHz. Zasilanie +12V tylko na B+, oraz GND.

Dzięki za odpowiedź, ale niestety dalej to samo. Rezystory mogą być wlutowane czy wylutowane? Reset jest potrzebny czy nie jest?
    justka80
    Level 31  
    Na temat rezystorów w gałęziach RxD i TxD są różne opinie. Ja zawsze wylutowywałem i nigdy nie miałem z tego powodu problemów.
    kohman2
    Level 20  
    na TxD RxD ma byc 3.5-5v.Reset 5v.Reboot cekac ok.minyty