Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint Ariston RSF 723 - Powtarzający się sygnał blokady przed dziećmi.

beggar 29 Jun 2021 04:33 1326 10
    beggar
    Level 8  
    Witam.
    Od pewnego czasu podczas prania urządzenie zaczęło wydawać dźwięk taki jak przy wciśnięciu przycisku blokady przed dziećmi. Z moich obserwacji dzieję się to w momentach zwiększonego ruchu pralki (wirowanie, pompa wody), jednak może to nie mieć związku. Na zamieszczonym filmie jest przykład w/w dźwięku. Od razu po starcie powinien być jedynie ciągły dźwięk, a tutaj następuje jeszcze przerywany, który jest powtarzany nieregularnie podczas prania. Dodam, że w trakcie tego "alarmu" pralka nie reaguje na żaden przycisk.

Pomimo takiego samego dźwięku jak blokada przed dziećmi, blokada ta nie aktywuje się w tym czasie. Zastanawiam się czy to ma związek z programatorem czy może z blokadą drzwiczek? Proszę o pomoc, gdyż każde pranie zaczyna być irytujące. Z góry dziękuję.

MarcinRKl
    Level 22  
    Witam, może wystarczy odłączyć od prądu.
    Może w trybie serwisowym pokaże jakiś błąd.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17530462#17530462
    beggar
    Level 8  
    Dzięki, spróbuję ten tryb serwisowy i dam znać. Pralkę kilka razy już odłączałem od prądu. Filtr też kilkakrotnie czyściłem, niestety bez zmian.
    beggar
    Level 8  
    Niestety nie mogę uruchomić testu. W opisie jest trochę inna pralka być może dlatego. Np. jest opisane ustaw pokrętło w pozycji na godz 12. W mojej pralce pokrętło obraca się wraz z numerami i żądaną nastawę zatrzymuję na godz 12, a w opisanej pokrętło wskazuje numer programu.
    MarcinRKl
    Level 22  
    Jeśli mam rację to jak naciskasz On/Off i zawsze masz ten sam program (to jest program 1 na godz. 12).
    kecajk49
    Level 33  
    Dzwięk (na moje ucho) pojawiający się po naciśnięciu Startu wskazuje na problem z blokadą, którą należy wymienić bo jest ona nie naprawialna.
    beggar
    Level 8  
    Z tym ustawieniem nie do końca tak jest. Jak włączam pralkę to na godz. 12 jest program który ostatnio był używany (czyli powiedzmy 4). Zawsze na 12 pozostaje ostatnia nastawa pralki lub taka którą chce wybrać w danej chwili.

Jest jeszcze jeden szczegół, który moim zdaniem może być powiązany. Po skończonym praniu naciskając 1 raz On/Off pralka potrafi z opóźnieniem wyłączyć się i za chwile sama włączyć. Włączenie też bywa czasem z opóźnieniem można to zaobserwować na filmiku. Czasem potrafi jeszcze dłużej zwlekać ze startem po naciśnięciu On/Off. Czy to wszystko może być spowodowane awarią blokady drzwiczek?
    MarcinRKl
    Level 22  
    Namierz program odpompowania (może też być wirowanie/odpompowanie), program prania zaraz obok powinien być nr. 1. Włączanie z opóźnieniem to nie problem, ale nie powinna się wyłączyć po chwili (po kilku minutach może).
    beggar
    Level 8  
    Sekwencję zaczynam od programu 1 na godz. 12 i dalej lecę wg. instrukcji. Próbowałem jeszcze ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=heqS89OL3cs
    Niestety nie wyświetla mi się tryb serwisowy.

Z tym wyłączaniem pralki to robi taką pętlę. Skończone pranie, wybieram on/off, wyłącza się i po mniej niż sekundzie włącza się sama.
    MarcinRKl
    Level 22  
    Jedynie na chwilę obecną mogę podpowiedzieć to wysusz suszarką sterownik (pod panelem), ale od środka, chyba że zobaczysz zacieki od szufladki na proszek wtedy wyjmij sterownik i oczyść.
    beggar
    Level 8  
    Dzięki. Będę działał w wolnej chwili. Dam znać czy coś się zmieniło.