Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena do skanera Uniden UBC125XLT

Pawel Abcdef 29 Jun 2021 10:54 765 4
    Pawel Abcdef
    Level 3  
    Potrzebuję anteny do mojego Unidena. Zastanawiam się nad anteną samochodową Magnum Scan Stick 2000 albo jakąś ręczną. Która będzie lepiej odbierać i z ręcznych co byście polecili? Dodam, że antena bazowa nie wchodzi w grę.
    belzebub24
    Level 15  
    Zrób sobie dipol półfalowy z dwóch anten teleskopowych (rozłożone 45 -50 cm) + kawałek kabla i wtyk bnc. Będzie lepszy w każdych warunkach, nawet w domu, niż wynalazki które wymieniłeś. Zawsze możesz to złożyć, zwinąć i w zasadzie schować do kieszeni.
    Hektar Zahle.r
    Level 28  
    Rozbawiłeś mnie tym dipolem.

Moderated By c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Upominam...

belzebub24
    Level 15  
    Co w tym zabawnego? Uważasz że jakieś "scan sticki" z patyka na podstawie magnesowej są lepsze, mają większy zasięg? Z wpisu pytającego wnioskuję, że nie ma warunków na antenę bazową, więc taki dipol - nawet postawiony na - oknie będzie znacznie lepiej działał niż pseudowyroby za duże pieniądze. 40 lat w krótkofalarstwie jednak daje mi jakąś tam orientację w antenowym temacie. 73!