Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6810 - Przeniesienie smsów z tel Nokia 6810 - jak je przenieść ?

wallesblue5 29 Jun 2021 11:10 423 29
    wallesblue5
    Level 9  
    Chciałbym przenieść smsy z telefonu Nokia 6810 do drugiej nokii model 6021
    Ściągnąłem Nokia PC Suite , mam kabelek DKU-2

Teraz pytanie czy mogę go użyć czy potrzeba DKU-5 do tego modelu ?
    Pod win xp proffesional nie widzi mi mojego telefonu nokia 6810 w nokia pc suite i z tym kablem

może można to zrobić przez bluetooth albo irda ? ( ktoś wytłumaczy jak) bo jestem w tym zielony
    RPAS
    Level 26  
    Można też przez irda jak i po kablu DKU-5 ustawienia w pc-suite , system jak najbardziej masz w porządku do tego celu kwestia poprawnej instalacji,jeżeli robisz po kablu sprawdź czy masz idealnie czyste złącze systemowe w telefonie.
    RPAS
    Level 26  
    Przez irda jeżeli masz w laptopie czy w stacjonarnym wybierasz przy instalacji programu typ połączenia lub w ustawieniach końcowych owego softu przez bluetooth podobnie sprawdź ustawienia jak masz ustawioną komunikację .
    RPAS
    Level 26  
    Sprawdzasz w systemie komputera dokładnie w menadżerze urządzeń wchodzisz w (mój komputer) - (właściwości)- (menadżer urządzeń) i Ci pokarze czy masz czy nie jeśli laptop jest starszy to morze mieć natomiast w stacjonarnym była opcja podpięcia zewnętrznego odbiornika podczerwieni np. wpinało się go w płytę główną lub pod port usb .
    RPAS
    Level 26  
    To zrób tak odinstaluj pc -suite , pobierz soft; Oxygen Phone Menager II 2.18.15 i w tym programie po instalacji sterowników w menu ustaw sobie swój kabelek dku-2 i ma działać .
    helmud7543
    Level 43  
    Irde sobie daruj. Niestabilne itp. Najlepiej bluetooth. Wejdź w opcje Nokia PC Suite lub nokia Suite (nie wiem co tam masz) i wybierz rodzaj połączenia na bluetooth. Jeśli będzie dostepne i nie wyszarzone, to znaczy że w komputerze masz bluetooth i że działa. Kliknij połącz. W telefonach musi być włączone bluetooth i musi być ustaiona widoczność bluetooth. Najpierw w aplikacji wybierasz telefon źródłowy i robisz jego backup. Potem telefon docelowy i wgrywasz backup wcześniej zrobiony. Wgra wszystko co jest możliwe (ilościowo na ile pozwoli pamięć, rodzaj danych w zależności czy obsługuje - czyli wgra kontakty i SMS, zdjęcia, filmy muzyka ile się zmieści, aplikacje i ustawienia - jeśli drugi telefon je obsługuje - kopia nie przenosi danych chronionych - przeważnie grafiki lub muzyka wgrane fabrycznie).
    wallesblue5
    Level 9  
    RPAS wrote:
    To zrób tak odinstaluj pc -suite , pobierz soft; Oxygen Phone Menager II 2.18.15 i w tym programie po instalacji sterowników w menu ustaw sobie swój kabelek dku-2 i ma działać .

ok program mam sciagnięty
    jakich sterowników > do kabelka dku-2 ? czy do sterowniki od telefonu nokia 6810 ?
    RPAS
    Level 26  
    Nie pamiętam czy ten soft ma już w sobie stery ale zobaczysz po podłączeniu jak wykryje to będzie wołał lub nie sterownik , tam w menu programu wybierz poprawnie typ kabla samego dku-2 są dwie wersje zapoznaj się którą wersje posiadasz jak masz oryginalny kabelek to nie powinno być już problemów jeżeli dedykowany to morze być opcja wgrania dodatkowego steru .
    wallesblue5
    Level 9  
    wiec .. model telefonu to nokia 6810 do niego jest dedykowany kabel DKU-5 , ja mam DKU-2 orginalny nokia dostałem
    screeny z oxygena
    sterownik wziałem stąd
    https://www.nodevice.com/drivers/usb/nokia/dku-2

po połączeniu connect nie znajduje telefonu, mam zrestartować kompa po instalacji sterowników sciągnięciu ?
    wallesblue5
    Level 9  
    helmud7543 wrote:
    Irde sobie daruj. Niestabilne itp. Najlepiej bluetooth. Wejdź w opcje Nokia PC Suite lub nokia Suite (nie wiem co tam masz) i wybierz rodzaj połączenia na bluetooth. Jeśli będzie dostepne i nie wyszarzone, to znaczy że w komputerze masz bluetooth i że działa. Kliknij połącz. W telefonach musi być włączone bluetooth i musi być ustaiona widoczność bluetooth. Najpierw w aplikacji wybierasz telefon źródłowy i robisz jego backup. Potem telefon docelowy i wgrywasz backup wcześniej zrobiony. Wgra wszystko co jest możliwe (ilościowo na ile pozwoli pamięć, rodzaj danych w zależności czy obsługuje - czyli wgra kontakty i SMS, zdjęcia, filmy muzyka ile się zmieści, aplikacje i ustawienia - jeśli drugi telefon je obsługuje - kopia nie przenosi danych chronionych - przeważnie grafiki lub muzyka wgrane fabrycznie).

nie mam w kompie bluetooth ani irda , w obu kompach te opcje odpadają zatem
    RPAS
    Level 26  
    Znajdź sterownik kabla zainstaluj zresetuj kompa po poprawnym zainstalowaniu kabla ustaw w programie typ połączenia .
    helmud7543
    Level 43  
    Jeśli masz nokia pc Suite (nie mylić z nokia Suite, choć można z powodzeniem mieć też oba) to masz sterowniki do tych telefonów. Kwestia zmuszenia żeby komputer je w ogóle widział. Nigdy nie podłączałem do komputera kablem Nokii że złączem inny niż usb więc nie podpowiem. Możesz podejrzeć menedżer urządzeń - po pierwsze czy przy podłączaniu się w ogóle przeladowuje drzewko z urządzeniami (jeśli nie - nie ma w ogóle komunikacji z komputerem) a potem czy coś wykrywa, choćby nawet z wykrzyknikiem lub pytajnikiem.
    wallesblue5
    Level 9  
    RPAS wrote:
    Znajdź sterownik kabla zainstaluj zresetuj kompa po poprawnym zainstalowaniu kabla ustaw w programie typ połączenia .

załączyłem screeny powyżej , zrestartowałem kompa i zmiany nie zaszły - tak jak na screenach nie znajduje mi
    jesteś pewny że mogę uzyć kabla DKU-2 nie ma żadnej różnicy
    do Nokia 6810 jest dedykowany DKU-5 jak czytam
    RPAS
    Level 26  
    Sprawdź tak jak kolega wyżej pisze czy kabelek jest prawidłowo zainstalowany w (menadżerze urządzeń) jeżeli nie jest to takie komunikaty będą ci się wyświetlać dopiero po prawidłowym zainstalowaniu będzie wiadomo czy telefon będzie współpracował z softem i jeszcze pytanie czy ten kabelek masz sprawny pamiętaj żeby port komunikacyjny w telefonie był idealnie czysty nie zaśniedziały.
    helmud7543
    Level 43  
    Dku 2 to kabel o konstrukcji pin do pinu. Dku 5 ma jakość scala, chodzi o emulację portu szeregowego czy coś. Znalazłem w internetach informacje ze ludzie kombinują że sterownikami żeby uruchomić połączenie z telefonem niekompatybilnym z kablem. Ale z zasady to nie one nie są zamienne.
    Jeżeli za prawdziwe uznać informacje ze dku 2 nie ma żadnego scalaka, to samo jego podłączenie nie wywoła reakcji komputera. Np: logicznie dku 5 - sam kabel, może zostać wykryty jako osobne urządzenie.
    wallesblue5
    Level 9  
    załączyłem screeny - proszę zerknij , według mnie nie jest bo go nie widzi nawet po ściągnięciu sterowników
    w menadzerze urzadzen nie ma wykrzykników, oprócz tego że tak ja na screenie pokazałem że jeden port USB pokazuje że nie rozpoznaje urządzenia ( telefonu podłączonego kabelkiem)
    telefon jest jak nowy , nie ma portów zaśniedziałych - zerknąłem sobie na nie
    RPAS
    Level 26  
    No to nic nie zdziałasz tym kabelkiem potrzebny będzie definitywnie DKU-5.
    wallesblue5
    Level 9  
    helmud7543 wrote:
    Dku 2 to kabel o konstrukcji pin do pinu. Dku 5 ma jakość scala, chodzi o emulację portu szeregowego czy coś. Znalazłem w internetach informacje ze ludzie kombinują że sterownikami żeby uruchomić połączenie z telefonem niekompatybilnym z kablem. Ale z zasady to nie one nie są zamienne.
    Jeżeli za prawdziwe uznać informacje ze dku 2 nie ma żadnego scalaka, to samo jego podłączenie nie wywoła reakcji komputera. Np: logicznie dku 5 - sam kabel, może zostać wykryty jako osobne urządzenie.

nokia pc suite zainstalowałem na laptopie( drugi komp) i nie wykrywa mi telefonu z kabelkiem DKU-2 - nokia 6810
    jedno z urzadzen podłaczonych port usb - system windows nie rozpoznaje ( telefon po kabelkiem)
    jesli tu nie potrzeba sterowników a są w nokia pc suite to kabel usb dku-2 nie jest kompatybilny i nie da sie przez niego i trzeba mieć dku-5
    helmud7543
    Level 43  
    Podaj model laptopa i jaki tam jest system. Może jest bluetooth tylko nieaktywny lub niezainstalowany.
    staś pytalski
    Level 39  
    A może masz kabel CA 53, byl chyba zamienny z DKU 5.
    staś pytalski
    Level 39  
    Tu jest rozpiska pinout-ów.
    Link
    Może Cię naprowadzi.
    CA 42 = DKU 5
    CA 53 = DKU 2
    helmud7543
    Level 43  
    wallesblue5 wrote:
    helmud7543 wrote:
    Podaj model laptopa i jaki tam jest system. Może jest bluetooth tylko nieaktywny lub niezainstalowany.

fujitsu amilo l1310G, win xp prof sp 3

Prawdopodobnie nie ma bluetooth. Zostaje kupić bt na USB albo kabel. Szkoda ze nie jesteś z Łodzi - jeśli nie byłoby nieprzewidzianych problemów to pół godziny i masz zgrane i jeszcze na komputerze archiwum.
    wallesblue5
    Level 9  
    no wiec tak kabel jakiś mam foof = pasuje do modeli nokia 3100/5100/ 6220/6800/7200/7210 i teraz ktoś się zna na oxygen ? bo jak tam ustawić i zobaczymy czy pójdzie.
    Z nokia pc suite to inne kable niż nokia nie chodzą z tego co kojarzę - próbowałem na laptopie to mi nie wykrył przez ten kabel
    Co mam ustawić w oxygen? w portach itp
    załączam screeny
    RPAS
    Level 26  
    Do tego foof-a jest osobna płytka ze sterownikiem w komplecie mogę ci powiedzieć że 3-4 kable na 10 miewałem sprawne bardzo słaby wyrób wątpię że na nim uruchomisz telefonik . Jeżeli posiadasz lutownice to możesz sam wykonać ten kabelek .
    wallesblue5
    Level 9  
    RPAS wrote:
    Do tego foof-a jest osobna płytka ze sterownikiem w komplecie mogę ci powiedzieć że 3-4 kable na 10 miewałem sprawne bardzo słaby wyrób wątpię że na nim uruchomisz telefonik . Jeżeli posiadasz lutownice to możesz sam wykonać ten kabelek .

dobrze wiedzieć z tym foofem.., mam lutownice ale bawić się w robienie kabelków nie zamierzam :) miło że o tym pomyslałeś