Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Almera N16 2002 - Zwarcie w instalacji elektrycznej

fado211 30 Jun 2021 18:19 330 3
 • #1
  fado211
  Level 2  
  Ostatnio wymieniłem w Almerze: tylne amortyzatory. Po odpaleniu samochodu zaczął dziwnie wyć. Zauważyłem, że bardzo nagrzał się alternator, przepaliły się bezpieczniki od oświetlenia pozycyjnego i prawa lampa mijania, a także zniknęło ładowanie. Wymieniłem alternator na drugi, ładowanie powróciło i jest ok. Natomiast nadal palą się bezpieczniki od świateł pozycyjnych, a że mam zamontowany automatyczny włącznik świateł pali się bezpiecznik od światła prawego. Tak się dzieje na załączonym silniku. Natomiast na wyłączonym silniku, gdy włączę światła pozycyjne od razu pali bezpiecznik. Jednak światła mijania działają prawidłowo. Kierunki są, stop jest, wsteczny także. Jedyne czego brakuje to światła pozycyjnego z przodu, z tyłu oświetlenia samochodu i oświetlenia tablicy i oświetlenia zegarów.

  Posprawdzałem wszystkie kostki, wiązki, tak samo odłączyłem zegary, brak radia, wyłącznik zespolony sprawdzony, sprawny.

  Proszę o pomoc. Macie jakieś pomysły, gdzie jeszcze mogę szukać problemu?
 • #2
  carrot
  Moderator of Cars
  Zamiast bezpiecznika wsadź żarówkę 21W z przylutowanymi kablami, jest gdzieś zwarcie więc będzie się świecić, odpinaj po kolei kostki od lamp, klapy itd, aż zlokalizujesz gdzie jest usterka
 • #3
  fado211
  Level 2  
  Stosuję podobną metodę, tyle, że zamiast żarówki używam miernika. Niestety nadal nie udało mi się rozwiązać problemu.
 • #4
  web69
  Level 32  
  To źle robisz, żarówka na kablach to najtańszy i najlepszy sposób...