Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Komputer? - Średni performance przy mocnym sprzęcie

NeekoGaming 30 Jun 2021 22:40 963 53
    NeekoGaming
    Level 6  
    Karta jest od Palita 550W mój zasilacz jest 650W
    jeśli chodzi o tekstury to obniżałem jakoś tekstur zostawiając wszystko na maxa jednak bez zmian.
    Dodam również że w grach Resident Evil Remake ustawiałem ustawienia które wymagały na 14GB VRAMU (nie wiem jak to działa), i w tych grach nie było problemu
    NeekoGaming
    Level 6  
    Gierka jest z 2015 roku więc dziwi mnie to że karta z tego roku ma problemy takie.

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety nie jestem w stanie podać dokładnej nazwy i marki zasilacza jednak jest to jedyna część komputera jaka nie została wymieniana. Mógłbym pozyskać lepszy zasilacz, jednak nie sądziłem że zasilacz może mieć wpływ na performance.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Już w 2015 można było ustawić duże detale w grach. Już wtedy był RTX2080 na rynku. I już wtedy były gry, które potrafiły go zarżnąć. RTX3060Ti jest gdzieś tam wydajnościowo w jego rejonach.

Karta ta może i sobie na 500W zasilaczu z powodzeniem działać, byle dobrym. Każdy się może zepsuć. Nie każdy zasilacz mający 650W się nadaje do zasilania czegokolwiek. W zasadzie "650W" to parametr, który o zasilaczu zupełnie nic nie mówi. Zasilanie nie jest prawdopodobnie przyczyną problemów, ale jest to coś do sprawdzenia, aby zapobiec ewentualnej awarii. Spadek o ponad 0.7V, jeśli realny, świadczy o tym, że zasilacz jest kiepski, przeciążony albo uszkodzony.
    NeekoGaming
    Level 6  
    To prawda, patrzyłem wyniki benchmarków i 3060ti jest wyżej od rtx2080 super a niżej od rtx 2080ti w grze Shadow of The Tomb Raider w 2k na najwyższych. Jest to nowsza gra, a według benchmarków 3060ti w shadow of the tomb raider wyciska 80fps.
    Więc dziwie się że przy starszej grze mam aż tak słabą perfomance.
    Nie wiem czy wina może leżeć jakoś po stronie monitora.
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    NeekoGaming wrote:
    Nie wiem czy wina może leżeć jakoś po stronie monitora.

Co ma monitor do spadków fps.
    On tylko wyświetla obraz.
    Ilością fps zajmuje się karta graficzna.

NeekoGaming wrote:
    Niestety nie jestem w stanie podać dokładnej nazwy i marki zasilacza

Bo ?
    NeekoGaming
    Level 6  
    Nie wiem co ma monitor do spadków FPS, jest on 32 calowy i ma natywną rozdzielczość 4k, tylko zmieniłem na 2k, czytałem może pomieszałem że im większy wyświetlacz tym cięższy nacisk na sprzęt.
    Nie mogę po prostu podać dokładnych informacji zasilacza, musi taki powód wystarczyć.
    LightOfWinter
    Level 33  
    NeekoGaming wrote:
    Karta była kupiona w zaufanym, legitnym miejscu, troche czasu minęło od zakupu ponieważ wtedy te karty były po normalnej cenie, kupiłem za 2.5 tysiąca wtedy.

Witam

Kiedy ostatnio i czy w ogóle była zmieniana pasta termoprzewodząca na karcie?
    Sprawdź jakie temp. osiąga podczas gry.

Podaj markę i pełną nazwę zasilacza.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Prawdopodobnie pasta nie była nigdy zmieniana - i dobrze, bo temperatury nie przekraczają 78 stopni, a karta, jako że jest to 3060Ti, to ma plus minus pół roku (gdzieś tak w grudniu/styczniu te karty zaczęły się w sklepach pojawiać jeśli dobrze pamiętam). W tym przypadku temperatury są w normie i wymiana pasty nie ma żadnego sensu, chłodzenie karty działa prawidłowo patrząc na logi.
  • Helpful post
    marcin878787
    Level 22  
    Zarówno w jednym jak i w drugim logu wykorzystywane jest do ok. 95 % pamięci karty.
    Proponuje sprawdzić przed uruchomieniem jakiejkolwiek gry wykorzystanie pamięci karty w hwinfo.

Rozumiem, że na niższych detalach poza teksturami sytuacja się poprawia?

Może dla porównania podaj loga z gry gdzie problemu nie ma.
    NeekoGaming
    Level 6  
    Tak jeśli ustawie rozdziałke 1920x1080, to fps skaczą w górę bardzo w tej samej grze (takie 60-80FPS ze spadkami do 50) jak zmienie na nizsze ustawienia jest tak samo

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę wykonać loga jak problemu nie ma, jednak po pracy około 17-18
    marcin878787
    Level 22  
    Wykonaj to co napisałem wcześniej.
    sunrise84
    Level 42  
    Ja nadal nie ograrniam tematu tego problemu.
    Masz parę o parę % słabszą kartę od mojej 1080Ti Xtreme od AORUSA i takie problemy.

Nie wiem czy nie będzie prościej postawić na nowo system ze świeżymi sterownikami.
    Skoro coś potrafi ci zajmować 16GB RAM-u.
    Nie wiem jaki tam masz syf na komputerze ale coś ci zżera zasoby sprzętowe.
    sosarek

Level 43  
    No a może w tle kopie kryptowaluty?
    NeekoGaming
    Level 6  
    Załączam logi podczas grania bez żadnych problemów z perfomance na rozdzielczości 1920x1080
    Ja kryptowaluty nie kopie a żebym miał jakiegoś wirusa czy coś to wątpie. [/align]
    sosarek

Level 43  
    NeekoGaming wrote:
    Ja kryptowaluty nie kopie a żebym miał jakiegoś wirusa czy coś to wątpie.

Tobie się tak wydaje - wystarczy że pobrałeś coś nieodpowiedniego i gotowe.
    NeekoGaming
    Level 6  
    Wydaje mi się tak ponieważ pobieram tylko ze Steama.
  • Helpful post
    marcin878787
    Level 22  
    Tutaj ( post 45 ) także duże wykorzystanie pamięci karty, a pomimo tego problemu nie ma.

Jak już wspomniano, chyba szybciej było zdecydować się na reinstal problematycznych gier, ewentualnie systemu.

Ja w Shadow of The Tomb Raider na 1660 super + 1600af na maksymalnych detalach na spokojnie osiągam ok. 65 fps ( 1080p )
    NeekoGaming
    Level 6  
    Problemy zaczynają się jak ustawie rozdzielczość na 2k właśnie.
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    NeekoGaming wrote:
    To jest moja karta w hwinfo podczas gdy żadna gra nie jest włączona. Nie wiem czy o to chodziło

No to w tym logu ewidentnie widać że COŚ używa karty graficznej.

Skoro nie jest żadna gra włączona, log z postu nr45 ewidentnie wskazuje na równe obciążenie wszystkich rdzeni procesora oraz w 100% obciążenie karty graficznej.

Polecam ci zrobić jeszcze raz taki test ale BEZ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM.

I zamieść log z tego testu, czyli świeżo włączony system, odłączony internet i włączony TYLKO hwinfo i log.
    NeekoGaming
    Level 6  
    Nie zanotowałem żadnej róznicy po restarcie komputera, braku internetu i tylko włączonej grze w rozdzielczości 2k. Zcrashowało mi gre ale może 5-6min gameplayu wystarczy?
    NeekoGaming
    Level 6  
    Pogadałem z supportem Nvidii i nie otrzymałem odpowiedzi jakich chciałem jednak lepszych dostać nie mogłem. Zamykam temat bo wygląda na to że sprzęt mam jednak za słaby i tyle,
    NeekoGaming
    Level 6  
    Pogadałem z supportem Nvidii i nie otrzymałem odpowiedzi jakich chciałem jednak lepszych dostać nie mogłem. Zamykam temat bo wygląda na to że sprzęt mam jednak za słaby i tyle,

Dodano po 31 [sekundy]:

koment wyżej