Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spadki fps w grach, podczas gdy mój laptop nie powinien mieć problemu

FieldtestedRecruit 30 Jun 2021 22:55 609 8
    FieldtestedRecruit
    Level 3  
    Hej wam wszystkim.

Ostatnio zauważyłem problem podczas grania w gry (Laptop ma około 2 lata.)
    Gdy laptop był kupiony gry chodziły mi dobrze jak pamiętam ale nie jestem pewny na 100%.
    Dopiero 5 miesięcy temu podczas grania miałem spadki fps w takich grach jak Tom Clancy's Rainbow Six Siege i GTA V ale uważałem że to normalne, ponieważ te gry wymagają całkiem sporo (te spadki fps były bardzo krótkie 1-2 sekundowe.) Ale gdy włączyłem Minecrafta i Robloxa to się zdziwiłem. Te gry nie wymagają zbyt dobrego sprzętu a chodziły mi wolniej niż poprzednie gry. Do Minecrafta zainstalowałem optifine i już nie miałem problemu ale z robloxem było inaczej. Gdy laptop był nowy gra chodziła bardzo dobrze a teraz podczas grania mam częste i całkiem długie spadki fps które trwają od 6-16 sekund. bardzo to utrudnia rozgrywkę multiplayer choć czasami ten problem ustępuje na 5 minut ale potem natychmiast wraca i wtedy już nie ustępuje nawet na 1 minute. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co może być przyczyną i jak ją naprawić. Niżej wysyłam dane na temat mojego laptopa, ile mam wolnego miejsca ( mam 2 dyski), i nagranie jak gram w robloxa gdzie nagrałem jak spadają mi fps (nagranie nagrałem telefonem a dopiero później sobie przypomniałem że Windows 10 ma nagrywanie ekranu, z góry przepraszam.) Kartę graficzną mam zaktualizowaną.
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    FieldtestedRecruit wrote:
    Niżej wysyłam dane na temat mojego laptopa, ile mam wolnego miejsca

I zapchaną całą pamięć RAM.

Laptop

JAKI???

Każdy laptop ma problemy w grach.
    Laptop to się nadaje do biura a nie do gier.
    FieldtestedRecruit
    Level 3  
    Laptop-Laptop Acer Nitro 5 AN515-43

Każdy laptop ma problemy w grach.
    Laptop to się nadaje do biura a nie do gier.- laptop był opisywany jako laptop do gier

I zapchaną całą pamięć RAM.- Jak zwolnić miejsce w pamięci ram?

Dzięki za szybką odpowiedź i sorry że dopiero teraz pisze
    sunrise84
    Level 42  
    laptop był opisywany jako laptop do gier

To był sarkazm.
    No da się grać na laptopach ale nigdy nie będzie to tosamo co na desktopie.

I zapchaną całą pamięć RAM.- Jak zwolnić miejsce w pamięci ram?

Dołożyć więcej pamięci, lub sprawdzić ile pamięci RAM jest przydzielone do tej śmiesznej karty wbudowanej w procesor.
    Zapewne z 2GB jest przypisane do karty graficznej zintegrowanej której nie używasz.
    Karta graficzna dedykowana GTX1650 ma swoją pamięć.
    FieldtestedRecruit
    Level 3  
    sprawdzić ile pamięci RAM jest przydzielone do tej śmiesznej karty wbudowanej w procesor A czy można jakoś włączyć tą drugą kartę aby też zaczęła pracować?
    Jak nie to ok ale niestety ma złe przeczucia że mam w laptopie koparkę krypto walut.

Dodano po 5 [minuty]:

sprawdzić ile pamięci RAM jest przydzielone do tej śmiesznej karty wbudowanej w procesor.
    FieldtestedRecruit
    Level 3  
    Czy to jest ten cały BIOS? Jak tak to w jaką zakładkę mam wejść i co tan zrobić Spadki fps w grach, podczas gdy mój laptop nie powinien mieć problemu [img-0]
    FieldtestedRecruit
    Level 3  
    W zakładce Advance znalazłem to

potem jak wszedłem w Storage device Configuration wyskoczyło mi to Spadki fps w grach, podczas gdy mój laptop nie powinien mieć problemu
    Co teraz?

Dodano po 51 [minuty]:

I przy okazji wiesz może jak można wykryć koparkę krypto walut na laptopie. Jak tak to jak ją usunąć???