Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pompa Omnigena 3,5SC-3/16 3,5" 95l/min + wyłącznik przepływowy pc59

civi1 02 Jul 2021 19:59 426 4
    civi1
    Level 3  
    Witam, posiadam pompę głębinową Omnigena 3,5SC-3/16 3,5" 95l/min , w tym roku postanowiliśmy zainstalować wyłącznik PC59 i pojawia się problem. Jest on ustawiony na opcje kontroli przepływu i jeśli podłączymy wszystko do prądu pompa się uruchamia dobija ciśnienie i woda leci z kranu. Niestety po zamknięciu kranu pompa gaśnie i startuje co chwile, bo ciśnienie spada do zera. Obstawiam, ze wina zaworu zwrotnego, ale kupiłam 2 taki sam czujnik i zabawa jest dokładnie ta sama. Różnica ciśnienie uruchamiania jest 1 bar, gaszenia 4 bary.. Instalować pomiędzy pompą czujnikiem dodatkowy zawór zwrotny?
    civi1
    Level 3  
    Instalacja niezależnego zaworu zwrotnego nic nie dała. mam taktyczną kropke.
  • Helpful post
    tomekptk
    Level 17  
    Czy instalacja jest szczelna? Nie ucieka gdzieś woda złączami? Domyślam się, że w instalacji jest hydrofor. Jaki jest jego stan? Jeśli ma przeponę, to czy nie jest uszkodzona?
    civi1
    Level 3  
    nie ma hydroforu, ten wyłącznik ma opcje mode 2 tzw przepływowa umożliwiającą prace z pompa bez hydroforu. Instalacja teoretycznie nie przecieka, bo była juz 2 razy sprawdzana pod tym względem. Od rana siedzę na telefonie z serwisem, też nic nie wymyślili. Nowy zawór zwrotny umieszczony jest zaraz pod wyłącznikiem.
    Jeszcze jedna rzecz: uruchomienie pompy przy zamkniętych kranach kończy się tym, ze pompa gaśnie, ale już się nie uruchamia. Otwarcie kranu kończy się tym, że trzeba zrestartować całe ustrojstwo.

Już dumam czy ta pompa nie jest za silna do tego wyłącznika :(
    tomekptk
    Level 17  
    Zastanawia mnie jeszcze położenie zaworu zwrotnego. Montuje się go zwykle tuż nad pompą, szczególnie jeśli studnia jest głęboka. Taki zawór jest w też w przełączniku, ale nie wiem, czy przy takiej konfiguracji on spełni swoją rolę. Jak głęboka jest studnia? Co pokazuje manometr na przełączniku przy niepracującej pompie? To wyłączanie się pompy przy zamkniętych kranach może oznaczać np. woda gdzieś ucieka i po włączeniu pompy przełącznik interpretuje to jak suchobieg?