Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Doświetlacz IR do kamer

jarocammasicam 03 Jul 2021 08:33 489 3
    jarocammasicam
    Level 5  
    Witam, czy ktoś jest w stanie mi pomóc z tym? Posiadam 2 szt "doświetlacza" IR do kamer i nagle obie się spaliły mimo iż działały w innych miejscach na innych zasilaczach. Na zdjęciach widać, że prawdopodobnie zniszczeniu uległ (poprawcie mnie, bo nie jestem fachowcem) stabilizator napięcia. Podmienić go? Ale na jaki? Doradźcie co można z tym zrobić i czy się opłaca?

Doświetlacz IR do kamer Doświetlacz IR do kamer Doświetlacz IR do kamer Doświetlacz IR do kamer
  • Helpful post
    gps79
    Level 31  
    Spójrz na typowy układ nóżek tranzystorów:
    Doświetlacz IR do kamer
    Wylutuj go i sprawdź miernikiem, czy jest ciągłość pomiędzy E i GND w gniazdku zasilania. Jeśli tak, to jest to pewnie tranzystor NPN. Wlutuj dowolny tranzystor NPN w jego miejsce (zachowując zgodność nóżek), podłącz zasilanie (12V) i sprawdź kamerką w telefonie, czy diody świecą (przykrywając sensor palcem).
    Jeśli to nie pomoże, to całą płytkę FY-5542 kupisz za 80zł w sieci.
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    Sprawdź czy oświetlacz IR z Alledrogo by nie spasował.

No albo zamów na aliexpres Tylko musisz mieć na uwadze że fakt uszkodzenia podświetlania może wiązać się z uszkodzeniem np zasilania tego układu tak więc decyzja należy do ciebie.
    jarocammasicam
    Level 5  
    Witam.
    Temat uważam za zamknięty z tego powodu że takie kompletne płytki z IR można na Ali kupić po niecałe 10ziko.
    Nieopłacalna okazała się naprawa.