Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W245 180 CDI - Sterowanie centralnym zamkniem

Yzrej77 03 Jul 2021 13:59 252 0
    Yzrej77
    Level 6  
    Pojawiła się drobna usterka.
    Mam ustawione ryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h, kiedy otworzę od środka drzwi z przodu (prawe, bądź lewe) to wszystkie drzwi drzwi się odblokowują, otwarcie tylnych drzwi nie powoduje odryglowania pozostałych, tak ma być?

No i właśnie ostatnio zdarzyło się tak, że otworzyłem drzwi kierowcy i pozostałe się nie odryglowały. Otworzyłem prawe drzwi z przodu i też się nie odryglowały pozostałe, więc problem nie leży w drzwiach. Lampka w drzwiach zapala się normalnie przy otwarciu, ale pozostałe drzwi się nie odryglowują.
    Próbowałem zaryglować je przyciskiem na drzwiach, otwierać klamką od środka i tylko te jedne się otwierają, pozostałe zostają zaryglowane.

Żeby było śmieszniej, zdarzyło się to raz, przez miesiąc usterka się nie pojawiła a ostatnio znów się to stało, tydzień przerwy, wszystko działała jak trzeba i dziś znów.

Wiem, że mogę wyłączyć ryglowanie drzwi po ruszeniu i nie będzie problemu z ich odryglowaniem klamką wewnętrzną, ale skoro auto posiada jakąś funkcję, to chcę żeby była sprawna :)

Otwieranie i zamykanie przyciskami na drzwiach działa poprawnie, to samo przyciskami na kluczyku.

Tak na rozsądek, to jakby centralny nie dostawał sygnału, że drzwi zostały otwarte i to nie jest wina zamka, wiązki w drzwiach, bo usterka nie występowałaby jednocześnie w prawych i lewych przednich, i jednocześnie by nie znikała i po miesiącu nie pojawiała się znów w obu drzwiach.

Skąd centralny bierze sygnał, że pociągnąłem za klamkę drzwi przednich i trzeba odryglować pozostałe?
    Może jakiś kabel nie łączy, ale jak się to zdarzy, to zamykam drzwi przyciskiem czy pilotem, otwieram od środka i nie odblokowują się pozostałe, ale wystarczy kolejna jazda, zgaszę auto i wszystko działa jakby się naprawiło.