Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Volvo V50 2.0D - wycieraczki przednie nie działają

cenoley 04 Jul 2021 12:04 1899 5
 • #1
  cenoley
  Level 11  
  Witam szanownych Kolegów.Volvo V50 2.0 D 06r. Objaw-po naciśnięciu manetki wycieraczki drgną 3 razy i tyle.(słychać jakby lekkie buczenie od strony silnika wycieraczek). Zdemontowałem cały mechanizm. Kostka zasilająca - 4 piny. 1 Plus.2 minus(12v),3 ci wolny, czwarty plus - 7-8v. Podłączyłem sam silnik, w każdym położeniu manetki silnik od wycieraczek załącza się 3 razy na 3-4 sekundy.( po podaniu 12v bezpośrednio na szczotki silnik działa). Spryskiwacz oraz tylna wycieraczka jest OK.
  Generalnie już mam na oku używkę (ten sam silnik)ale wcześniej proszę o opinię znawców tematu.
 • #2
  eurotips
  Level 39  
  Volvo to nie jest samochód dla majsterkowiczów więc znawców tematu tu nie będzie bo to nie Golf IV.
  Generalnie to dobrze kombinujesz z zakupem używki, po tylu latach pewnie mechanizm opornie chodzi i jeszcze moment a wyłamiesz ząbki na przekładni ślimakowej. Zmierz jaki prąd pobiera silniczek a będziesz wiedział w jakim stanie jest wycieraczka.
 • #3
  cenoley
  Level 11  
  Mechanizm działa bez zarzutu, trybik w przekładni o dziwo bez żadnych oporów(przy diagnozie wyciągłem go). Sprawdziłem przekaźnik, jest OK(odpowiada zarówno za spryskiwacz jak i wycieraczki przód) .Podejrzewam elektronikę zespoloną razem ze silniczkiem.Dziwne że po przekręceniu kluczyka w stacyjce( pozycja zapłon)również silnik staruje 3 razy (3-4 sek).
 • #4
  eurotips
  Level 39  
  Masz tam czujnik deszczu, wycieraczkę można włączyć w tryb prędkości zależnej od opadów itp ? wyposażenie masz takie jak Niemiec sobie zażyczył więc przyjrzyj się mu, ja tu widzę problem bliżej przełącznika niż silniczka. Najlepiej zczytać CarConfig żeby wiedzieć co masz na pokładzie i błędy przy okazji może jakieś będą.
 • #5
  specjalistasamochody
  Level 20  
  wymien driver tja
 • #6
  cenoley
  Level 11  
  Kupiłem z uszkodzoną elektroniką za grosze. Do kupionego silniczka z przekładnią
  włożyłem moją elektronikę i ,,,działa. Bądź tu mądry.
  Dziękuję za okazaną pomoc.