Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr KIS 3242 - problem z parownikiem

26 Paź 2005 18:10 3489 6
  • Poziom 2  
    Witam! Po trzech latach lodówka przestała chłodzić. Autoryzowany serwis stwierdził, iż rozszczelnił się parownik i lodówka jest do wyrzucenia. Napisałem pismo do firmy AGED (importera) i w odpowiedzi napisali mi że to moja wina iż sprzęt się popsuł. Zapropnowani mi nową lodówkę z 30% upustem od ceny detalicznej ale za taką cenę nową lodówkę kupię w sklepie bez łaski. Wydawanie 2000 zł co trzy lata to trochę za wiele. Spróbuję jeszcze skontaktować się bezpośrednio z producentem.

Czy uszkodzony parownik można uszczelnić i może ktoś zna jakiegoś magika z Łodzi co to zrobi???
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    W tej dziedzinie do naprawienia jest wszystko. A.S. wcale nie słuchaj.
    Jeżeli lodówka ma 3 lata to pewnie warto naprawić tylko musi to zrobić dobry fachowiec (nie "napełniacz").
    Niestety z Łodzi nikogo nie znam...
  • Specjalista AGD
    Powiedzieli, że twoja wina? W jaki sposób rozszczelniłeś parownik?
    Da się to zrobić ale jest trochę przy tym zachodu. Mimo wszystko takie naprawy sprawiają sporo satysfakcji, zwłaszcza jak były robione po AS.
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    hm dziwi mnie jedno - czy przez słuchawkę da sie zrobic ekspertyze i postawic jednoznaczna diagnoze że to twoja wina ? hmmmmmmmmmm
    ale widzisz tak to jest
    sprzęt tej firmy jest najlepszy bezawaryjny a nawet jak sie zepsuje patrz punkt 1

ale miedzy nami mało prawdopodobne że cos wywojujesz

dobra rada - znajdź fachowca który wykryje nieszczelność i ja zlikwiduje
    ale z góry mówie ze w nowym sprzęcie gdzie rury sa zatopione w piance nie jest to łatwe i wiaże się z "wycinaniem pleców"
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam

W tych lodówkach jest parownik zalany w szafie za ścianką tylną.
    Według producenta wymienić się go nie da i żaden serwis producenta ci go nie naprawi.

Jeżeli ktoś by się chciał z tym pobawić to trzeba było by pruć szafę a i tak parownika się nie dostanie czyli czeka kogoś kombinowanie z jakimś innym od innego sprzętu co czyni naprawę niezbyt opłacalną i niewiadomo jak to by potem działało.
    Liebhher miał w niektórych modelach parowniki 2 obwodowe (nie wiem czy dokładnie jest tak w tym modelu) co czyni naprawę jeszcze bardziej skomplikowaną.
    Ja bym tego nie naprawiał.

Takie uszkodzenia się rzadko trafiają w takim sprzęcie i moim skromnym zdaniem to importer się raczej ładnie zachował proponując ci nowy za 30% bo sprzęt masz po gwarancji i mógłby umyć ręce od tej całej sprawy co robi większość producentów jeżeli coś padnie po gwarancji.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Nie wiadomo czy na pewno parownik. Może padła po prostu któraś z rurek łączących parowniki. Objawy te same. Naprawa łatwiejsza.

Nie taka sprawa straszna jak Kolega przed chwilą nakreślił ;)
  • Poziom 21  
    Wiadomo wszystko się da naprawić :)
    To tylko kwestia czasu i pieniędzy.
    A czas to pieniądz.
    Ja osobiście nie podejmuje się takich przeróbek.
    Tym bardziej że zgodnie z ustawodawstwem w praktyce klient ma na nią gwarancje.

Z tego co wiem tam niestety pęka łączenie rurek z parownikiem.
    A to już trudno usunąć.
    Dodatkowo istnieje problem jak potem dokleić na stałe plastik komory do parownika aby nie tworzyła się tam przestrzeń co uniemożliwiało by potem poprawne działanie sprzętu.
    Oczywiście można zamontować inny parownik wewnątrz komory chłodziarki ale uniemożliwiałoby to wsunięcie do końca półek.