Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Miele WCI 670 WPS - błąd F49

supermarcinmh 05 Jul 2021 10:13 1185 10
    supermarcinmh
    Level 9  
    Witam, problem jak w tytule. Pralka po wyłączeniu dozowania poprzez system TwinDos działa normalnie. Dla pewności dokonałem dwukrotnego procesu czyszczenia systemu TwinDos. Niestety nie potrafię znaleźć opisu kodu błędu.
    Dziękuję za pomoc.
    MarcinRKl
    Level 22  
    F49 Interface error. Need diagnostics and replacement of failed parts.
    F49 The interface SLT (relay of the additional module) is faulty
    supermarcinmh
    Level 9  
    Czyli sam nic z tym nie zrobię?
    RPAS
    Level 27  
    Problem z interfejsem tak, że przyczyna będzie w sterowniku, możesz sprawdzić stan złącz przy interfejsie mogą wymagać wyczyszczenia przy okazji skontroluj luty mogą być do poprawki.
    supermarcinmh
    Level 9  
    W końcu rozebrałem pralkę, w okolicach modułu EZL 166 była spora plama zapewne po środku piorącym miele. Jednak wszystkie kable i elektronika były suche. Wężyki rozmontowałem i przeczyściłem, chociaż też wyglądały na drożne. Jedyna cześć którą podejrzewać można o jakiś kontakt ze środkiem piorącym, to ta z załączonego zdj. Czy moduł EZL 166 da się jakoś sprawdzić czy jest sprawny? Dziękuję za pomoc.
    Pralka Miele WCI 670 WPS - błąd F49IMG_202110...202252.jpg Download (1.15 MB) Pralka Miele WCI 670 WPS - błąd F491635276651...340723.jpg Download (4.18 MB) Pralka Miele WCI 670 WPS - błąd F491635276684...678668.jpg Download (4.17 MB)
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Elementy skorodowane to nie dioda tylko rezystory SMD 01C = 10KΩ , zmierz czy mają prawidłową wartość, a jeżeli nie to daj nowe elementy masz ich tam kilka na płytce. Wyczyść, przelutuj, zmierz, testuj w urządzeniu.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    supermarcinmh
    Level 9  
    @Telo "jeżeli nie to nowe elementy masz ich tam kilka na płytce" - nie do końca rozumiem to zdanie. A więc wyżej wymieniony rezystor nie posiada żadnej rezystancji, reszta jest ok. Jeszcze te dwa elementy (zdj.) również wskazują na OL na mierniku.
    Pralka Miele WCI 670 WPS - błąd F49Screenshot...200006.jpg Download (411.99 kB)
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Helpful post
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Masz jakieś pojęcie jeżeli się zabierasz za naprawę sprzętów to sądziłem, że tak ale chyba nie jednak te elementy co zaznaczyłeś to są kondensatory mają swoją pojemność zostaw je w spokoju. Chodziło mi o to, że możesz porównać masz więcej takich samych co do wartości rezystorów. Nie kombinuj zrób tak jak pisałem. Jeżeli nie masz korozji przy innych elementach to zostaw je w spokoju, na pewno nie są uszkodzone.
    supermarcinmh
    Level 9  
    Jestem elektrykiem instalatorem, wiem jak wygląda kondensator i rezystor ale w normalnej postaci. Z elektroniką nie mam zbyt wiele do czynienia, na płytce smd wszystko dla mnie wygląda tak samo (bardzo małe prostokąciki).
    Niemniej bardzo Ci dziękuję Telo za pomoc, bo po wymianie rezystora system dozowania działa. Poprostu więcej wiary w ludzi😉.
    Jeszcze raz dzięki👍.
    Temat można zamknąć.