Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Overmax x-bee 2.4 nie chce się sparować z pilotem

Starykot 05 Jul 2021 19:51 1866 8
    Starykot
    Level 16  
    Witam.
    Wpadł mi w ręce dron jak w tytule. Niestety nie chce się sparować z pilotem.
    Włączam drona, kładę go na ziemi. Po kilku chwilach z szybkiego migania przechodzi na wolne miganie.
    Włączam pilot. Dioda na pilocie miga. Przesuwam lewy drążek góra- dół. Pilot wydaje jedno "pip" i dioda świeci na stałe, jednak na dronie nadal migają, nie reaguje na ruchy drążków.

Jest jakaś procedura resetu, czy raczej zapomnieć o tym że wzbije się w powietrze?
    Bateria w dronie naładowana, w pilocie nowe.
    Starykot
    Level 16  
    Sposób z analogami w prawy dolny róg już sprawdzany, diody na dronie cały czas migają i brak reakcji drona na próbę uruchomienia silników, czyli nie uzbrajają się.
    Hardkor666
    Level 13  
    To nie wiem czym to być może spowodowane. Zapytaj na grupie na fb betafpv garaż. Na pewno Ci pomogą.
    Starykot
    Level 16  
    Po przesunieciu analogów w prawy dolny róg z kontrolera wydobywają się dwa pikniecia, co ciekawe oba analogi w lewy dolny róg i też dwa pikniecia. Dioda na pilocie nie mruga, dron nadal martwy.
    Hardkor666
    Level 13  
    Obstawiał bym jakieś uszkodzenie płytki
    1 PAWEL
    Level 42  
    Starykot wrote:
    Włączam drona, kładę go na ziemi. Po kilku chwilach z szybkiego migania przechodzi na wolne miganie.
    Włączam pilot. Dioda na pilocie miga. Przesuwam lewy drążek góra- dół. Pilot wydaje jedno "pip" i dioda świeci na stałe, jednak na dronie nadal migają, nie reaguje na ruchy drążków.

W poście #2 masz dokładnie opisane jak uruchomić dron.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19508704#19508704
    Czy dron zaliczył upadek?
    Starykot
    Level 16  
    Nie mam go od nowości, ale sądząc po stanie to prawdopodobnie tak, ma delikatnie odkształcona jedna obudowę śmigła.

Robię wszystko jak w tych instrukcjach i nic, ciągle brak reakcji.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że bateria w dronie jest uwalona, i mimo że po naładowaniu trzyma napięcie to po podłączeniu do drona przysiada na tyle że jedynie miga diodami.
    Lub uwalona elektronika.
    1 PAWEL
    Level 42  
    To by znaczyło że masz padnięte akumulatory. Sprawdź napięcie akumulatorów po naładowaniu.
    Oraz stan baterii w nadajniku.