Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo K6 Note - ładuje się tylko z sieci

arquez 06 Jul 2021 10:14 171 2
    arquez
    Level 9  
    Telefon Lenovo K6 Note jakieś 2-3 miesiące temu zaczął się ładować np. do 50-70 procent max (po całej nocy i rano musiałem podpiąć go jeszcze raz żeby dociągnął do 100) Zmieniłem kabel usb, sprawdziłem kilka ładowarek wszystko podobnie... W tej chwili telefon ładuje się tylko z jednej ładowarki (fast). Nie można podładować go z powerbanka czy zapalniczki (ikona ładowania miga ale mocy nie przybywa) co bywa uciążliwe...

Bateria nie jest oryginalna , jakieś 1/5 roku włożyłem zamiennik i jeśli już naładuje się do pełna to trzyma dobrze... Czy wymiana płytki z portem USB może tutaj pomóc ? I ewentualnie czy może ktoś potwierdzić że antena, która jest zintegrowana w tym module jest dużo gorsza od oryginalnej i po wymianie płytki pojawiają się problemy z łapaniem zasięgu?

Pozdrawiam
    rimanov
    Level 22  
    Wymieniałem moduł USB w tym telefonie na zamiennik, i z zasięgiem nie ma problemu.
    Skoro bateria to zamiennik (jakiej firmy i jaka pojemność?), może warto najpierw ją wymienić? Nie wiadomo, jaka elektronika w niej siedzi. Oryginały z 2020 roku można mieć poniżej 40zł.
    arquez
    Level 9  
    Sprawdziłem - baterię jednak kupiłem wtedy oryginalną Lenovo 4000 mAh i chyba to nie ona jest winna... Dziękuję bardzo za informację o module USB bo być może gniazdo jest uszkodzone (?) a wymianę tej płytki jeszcze sam ogarnę. Jeśli to jednak jakiś problem z płytą główną to powoli trzeba będzie myśleć o nowym modelu...