Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon analogowy brama voip problem

ugwojnowski 07 Jul 2021 14:43 210 0
    ugwojnowski
    Level 2  
    Witam

Straciłem możliwość wykonywania połączeń z telefonu analogowego gigaset c530 podłączonego do bramki voip.
    Mysłem, że to port więc podpiąłem pod ten port inna linię analogową zmieniłem ustawienia na bramce przypisane dla tego innego portu i inna linia działa poprawnie. Konto Sip skonfigurowałem dla niedziałającej linii na microsip i z Windowsa przyjmuje połączenia i można dzwonić, natomiast linia fizycznie podłączona do bramki daje objaw, że telefon który jest podpięty do linii, nie można z niego wykonać połączenia ( na ekranie wybieranie jest wyświetlone) zero sygnału zero reakcji. Na telefon też nie można się dodzwonić, nie ma żadnego sygnału. Telefon podpiąłem inny i bez zmian. Mam jeszcze druga linię z telefonem analogowym gdy się na niego dzwoni to zajęte, wykonać połączenia też nie można z tej drugiej linii. Moje pytanie czy linie mogą być fizycznie uszkodzone skoro cała reszta bramka voip porty, aparaty telefoniczne i konta Sip są ok.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, bo kompletnie nie mam już pojęcia co może być przyczyną.

Dziękuję

Dodano po 35 [minuty]:

Mozliwe jest, żeby coś poleciało ( jakiś scalak) na starej centrali analgowej??