Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit - naczynia śmierdzą po wyjęciu ze zmywarki

szynsz87 07 Jul 2021 17:32 561 5
 • #1
  szynsz87
  Level 7  
  Witam
  Mam mała zmywarkę firmy indesit (niestety dokładnego modelu nie znam). Przez 4 lata działała bez zarzutów. Jednak od jakiegoś pół roku naczynia wyjęte po myciu cuchną (jednak nie zawsze). Na moje oko zaczęło się to jak włożyliśmy z narzeczona talerz z surowym jajkiem (robiłem panierkę do kotletów). Próbowaliśmy wszystkiego sody, octu, czy płynu do czyszczenia zmywarek firmy Somat. czyściłem filtry a na koniec odmówiłem pięć zdrowasiek. Niestety nic nie pomogło. Nie wiem czy to będzie istotne ale większość "prań" robimy na programie ekspres, używaliśmy też różnych tabletek i oczywiście sypiemy sól.
 • #2
  PRODROMUS
  Level 12  
  Czy syfon (kulka i - jeśli jest) nie są "zaślimaczone". Miałem podobnie lecz modelu Boscha. Problem był syfon i dość duży zwis (świadomie wykonany jako"dodatkowy syfon) bo odpływ mam prawie metr nad ziemią. Z czasem zebrały się syfy i syfon nie trzymał ale do momentu gdy była woda w wężu spustowym - było ok. Jeśli przyczyna może być podobna to sugeruję również przyglądnięcie się wewnętrznemu syfonowi zmywarki (ja nie mam ale w niektórych modelach są).
 • #3
  szynsz87
  Level 7  
  Zadam głupie pytanie, ale o jakim syfonie piszesz? Bo szczerze nie mam pojęcia o co ci chodzi (jestem atechniczny jak baba :P). Gdzie mam szukać? Chodzi ci o ramie natryskowe?
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Możliwości są dwie, albo powstaje cofka z kanalizy, albo zmywarka była traktowana jak młynek do resztek.
  Jeśli to drugie i mycia oczyszczajce nie pomagają, to pozostaje rozbiórka urządzenia na klepki i czyszczenie element po elemencie układu wodnego. Inna kwestia, że program ekspres nie nadaje się do mycia zwyczajowego.
 • #5
  PRODROMUS
  Level 12  
  szynsz87 wrote:
  Zadam głupie pytanie, ale o jakim syfonie piszesz? Bo szczerze nie mam pojęcia o co ci chodzi (jestem atechniczny jak baba :P). Gdzie mam szukać? Chodzi ci o ramie natryskowe?

  Takie szpejo/cosik/wihajster między zmywarką a ścianą (a może masz odpływ z króćcem pod zlewozmywakiem?), którędy zmywarka 'robi siku" po robocie.
  :) :) :)
 • #6
  szynsz87
  Level 7  
  Częściowo pomogła zamiana programu ekspresowego na normalny. Jednak nadal nie wiem skąd brał się zapach oprócz tego że to był zapach jajka. Prawdopodobnie sprawa skończy się w serwisie sprzętu AGD.