Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 1u5 1.6 AVU - wentylatory chłodnicy

ceny-nygus 07 Jul 2021 20:24 534 9
    ceny-nygus
    Level 8  
    Witajcie
    O1 fl 1.6AVU. Dzisiaj sprawdziłem, czy wentylatory włączą się w upał 33 stopnie i przy jakiej temp. Sprawdzone vcds i tak pierwsze zdjęcie zegary, lekko ponad 90 stopni. W vcds drugie zdjęcie temperatura 118.5 stopnia. Włączył się duży wentylator i pochodził z 15 sek. Temperatura spadła na zegarach do 90 a w vcds 108 stopni. Jak włączę klimę to od razu startują oba wentylatory. Wentylatory sprawdzone na krótko, mają pierwszy i drugi bieg. Pomocy bo zwariuję.
    Skoda Octavia 1u5 1.6 AVU - wentylatory chłodnicy Skoda Octavia 1u5 1.6 AVU - wentylatory chłodnicy
    decybel91
    Level 42  
    Tak ma być. Przy głowicy 108 st w chłodnicy 90 o aby nie stresować kierowcy koncern Vag przekłamuje wskazania licznika. Jak nie chcesz aby się grzał uruchom klimatyzację.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    decybel91 wrote:
    Tak ma być
    Nie całkiem. Jak jeżdżę nimi dobre 20 lat, to jeszcze nie widziałem że by temperatura przekroczyła te 90 stopni na zegarach.
    piachu1994
    Level 38  
    Sprawdź w liczniku w blokach pomiarowych jaką temperaturę pokazuje czujnik temperatury silnika. Obstawiam uszkodzony czujnik.
    ceny-nygus
    Level 8  
    Podłączyłem kompa i w zakładce silnik nie mam bloku pomiarowego 007 w ogóle. Patrzyłem na 001 i porównałem z zakładki licznik i bloku 003 temperatura jest prawie identyczna. Już nie mam pomysłów. Dzisiaj się dowiedziałem że powinienem mieć inny płyn chłodniczy tj o większej temperaturze wrzenia. Czy to ma coś do tego? Pomocy.
    decybel91
    Level 42  
    Avu ma termostat sterowany z ECU i ma wyższą temperaturę pracy. Tak płyn G12+ lub g13.