Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Nivona Caferomatica NICR 635 Typ 667 - złe działanie spieniacza

KacperWiniewski 09 Jul 2021 16:18 453 4
    KacperWiniewski
    Level 2  
    Witam, posiadam ekspres Nivona, w którym po wybraniu opcji spieniania mleka i otworzeniu zaworu, para "ucieka" dołem ekspresu. Urządzenie rozbierałem i wygląda na to, że para wylatuje od razu do tacki ociekacza.

Z góry dziękuję za udzielenie jakichkolwiek rad przy rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
    rimanov
    Level 22  
    Może zawór spustowy i/lub zawór zwrotny? Warto sprawdzić.
    KacperWiniewski
    Level 2  
    Zawór zwrotny wyciągnąłem, wyczyściłem i złożyłem spowrotem. Wcześniej ekspres w ogóle nie podawał wody do zaparzacza i spieniacza teraz jest lepiej bo kawa leci, ale przecieka dołem, kamienia dużo nie było, głównie osad z kawy. Czy jest taka możliwość, że zawór się zużył? A może po prostu źle go złożyłem?😅
    rimanov
    Level 22  
    Oczywiście, że z czasem się zużywa. Dużo zależy od jakości wody.
    Co do złożenia - możesz podesłać zdjęcia?
    No i ostatnia sprawa - zawór spustowy także sprawdzony?
    KacperWiniewski
    Level 2  
    Aktualnie nie ma mnie w domu, jak wrócę to zrobię fotki, ale myślę że tam wielkiej filozofiii w złożeniu nie ma (chyba, że się mylę). Wszystko przejrzałem, zawór spustowy również sprawdzony i wyczyszczony. Ekspertem nie jestem, ale obstawiałbym raczej problemy z zaworem spustowym, a nie zwrotnym, bo jednak woda dostaje się z małym przeciekiem do zaparzacza i wylewki. Bardziej martwi mnie fakt usterki samego spieniacza.