Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Unitra Fagot 21403 - przestrojenie

StanisawSzymoniak 11 Jul 2021 11:17 474 5
    StanisawSzymoniak
    Level 2  
    Dzień dobry.

Nikt nie chce się podjąć przestrojenia, czy istnieje możliwość zakupu nowych części przestrojonych albo zamiany z tych dzisiejszych tradycyjnych radio odbiorników części, tak aby wszystko działało jak należy??
    Radio Unitra Fagot 21403 - przestrojenie Radio Unitra Fagot 21403 - przestrojenie Radio Unitra Fagot 21403 - przestrojenie
    gps79
    Level 28  
    Myślę, że znajdziesz kogoś, kto będzie w stanie przestroić ten odbiornik.
    Wiąże się to z wymianą 4 kondensatorów w głowicy FM i zestrojenie cewek.
    Temat był przerabiany np. tu i tam.
    StanisawSzymoniak
    Level 2  
    A czy wymontowanie z nowego radia i włożenie do do unitry podzespołów nic nie da ??
    gps79
    Level 28  
    Podmiana głowicy z radia na pasmo CCIR (nowoczesne) zadziała. Aczkolwiek nowa głowica musi być dostosowana do starego radia (zasilanie, strojenie, sprzężenie ARCZ, itp.). Dużo łatwiejsze będzie przestrojenie aktualnej głowicy.
    DIORADIO
    Level 29  
    Przestudiuj schemat Fagota bo o ile dobrze pamiętam tam są tranzystory germanowe i zasilanie jest minusem a plus na masie. A które podzespoły chcesz wymieniać? Jeżeli już to tylko głowicę UKF tylko w "nowych" , głowica jest zasilana + a w Fagocie -. Nie mam przed sobą schematu więc na 100% nie jestem pewien dlatego radzę żeby pochylić się nad tym zasilaniem.
    StanisawSzymoniak
    Level 2  
    Znalazłem bardzo dokładny schemat myślę ze sobie poradzę nie jest to aż tak zawiłe. Dziekuje za pomoc napewno będzie mi łatwiej. Radio Unitra Fagot 21403 - przestrojenie