Dzień dobry. Mieszkam w miejscowości w której odbieram sygnał TV z nadajnika na Świętym Krzyżu. Oto parametry multipleksów:
Antenę mogę zamontować tylko w jednym miejscu. Nie mam innych możliwości. Linia prosta łącząca antenę odbiornika i nadajnika przebiega wzdłuż ściany bloku, ewentualnie nadajnik jest "schowany" tuż za rogiem bloku. Do tej pory odbierałem na zwykłej siatkówce ze wzmacniaczem LAN-177, zdecydowanie z odbicia, antena jest ustawiona tyłem do nadajnika. Grało nawet nieźle poza MUX-3, na tym MUXie często były zakłócenia lub nie było sygnału w ogóle. Moi sąsiedzi co do MUX-3 mają tak samo. Pomimo że mają anteny tzw. krokodyle. Proszę podpowiedzcie co zrobić żeby poprawić odbiór? Kupić antenę yagi czy zrobić samemu. Jeżeli lepiej zrobić samemu to proszę o jak najwięcej informacji co do wymiarów, linki i wszystko co może mi pomóc.
MUX-1
546MHz k.30 moc.100kW
MUX-2
602MHz k.37 moc.100kW
MUX-3
682MHz k.47 moc.150kWAntenę mogę zamontować tylko w jednym miejscu. Nie mam innych możliwości. Linia prosta łącząca antenę odbiornika i nadajnika przebiega wzdłuż ściany bloku, ewentualnie nadajnik jest "schowany" tuż za rogiem bloku. Do tej pory odbierałem na zwykłej siatkówce ze wzmacniaczem LAN-177, zdecydowanie z odbicia, antena jest ustawiona tyłem do nadajnika. Grało nawet nieźle poza MUX-3, na tym MUXie często były zakłócenia lub nie było sygnału w ogóle. Moi sąsiedzi co do MUX-3 mają tak samo. Pomimo że mają anteny tzw. krokodyle. Proszę podpowiedzcie co zrobić żeby poprawić odbiór? Kupić antenę yagi czy zrobić samemu. Jeżeli lepiej zrobić samemu to proszę o jak najwięcej informacji co do wymiarów, linki i wszystko co może mi pomóc.