Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Power Frugal - kabel do komunikacji

slawarek 11 Jul 2021 17:07 798 3
    slawarek
    Level 16  
    Witam.
    Mam sterownik od hulajnogi power Frugal, spalone ścieżki i tranzystory. Jako że nie znalazłem takich samych tranzystorów, kupiłem identyczny sterownik tylko wygląda na wersje v2 ale jest identyczny i po podłączeniu okazuje się że koła drżą. Jak odępne hale to się kręci ale w drugą stronę. Ponieważ nie chodzi na nowym to przelutowałem tranzystory i drivery do uszkodzonego org i lipa, ten dalej nie działa. W sieci doszukałem się że w nowym trzeba ustawić parametry koła (magnesy i bieguny) a stary ponoć zresetować i chcę to podpiąć pod komputer. Jest czarna wtyczka od komunikacji tylko gdzie taki kabel namierzyć, bo "kopie" po sieci i widzę okrągłe bafangi. Mam programator na chs321 nie ruszyłby, albo na ft232?
    Płyta jak na zdjęciu.
    Zasilania mam poprawne 5 V i 40 V na tranzystorach a nie kręci.
    A i na nowym sterowniku prędkość pokazuje jak kręcę do tył koła. Zamiana miejscami kabli od cewek i hali nic nie daje.
    Poratujcie jakimiś linkami gdzie takowy kabel nabyć albo zmodyfikować ewentualnie program.

Power Frugal - kabel do komunikacji
    Power Frugal - kabel do komunikacji Power Frugal - kabel do komunikacji Power Frugal - kabel do komunikacji
    bubu1769
    Level 42  
    Odwrócenie koła nie rozwiązuje sprawy bo bieżnik jest kierunkowy.
    Ja miałem podobny problem przy naprawie Motus Scooty 8.5.
    Trafiła do mnie z niby uszkodzonym sterownikiem, jak się okazało oba tranzystory na jednym kanale były walniete, po wymianie i podłączeniu silnika też tylko drżał.
    Zaraz po otwarciu silnika poczułem znajomy zapach i zobaczyłem kilka przegrzanych uzwojeń, pomiary pokazały upłynniść do masy więc zamówiłem nowy silnik.
    Po zamontowaniu dalej był podobny objaw, brak reakcji przy kręceniu kołem do przodu a przy próbie kręcenia do tyłu silnik się blokował.
    Odłączenie jednego kanału bądź zamiana dwóch przewodów pomagła jednak silnik pracował do tyłu.
    Ostatecznie sprawę rozwiązałem podłączając zasilanie według kolorystyki natomiast musiałem zamienić miejscami dwa przewody od czujek.
    W ramach testów córka wyjeździła całą baterię bez żadnych komplikacji, nawet pod moim ciężarem hulajnoga rozpędzała się do pełnej prędkości.
    slawarek
    Level 16  
    Zamieniałem miejscami kable i od silnika i od hali, ale nie kręciło dobrze, bo gdy już weszło na obroty to zwalniało. Program je hamuje, ale to na kupnym sterowniku bo stary, jak pisałem po wymianie tranzystorów i driverów ani drgnie.
    Może ktoś podpowie od czego spasuje mi kabel o sygnałach -- gnd rst clk dat --- 5 V, może z jakiego telefonu. Chcę się podpiąć do tego sterownika i go poustawiać.