Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 3008 1,6 VTI 120KM - Wypadanie zap這nu P1337

KFo12345 12 Jul 2021 22:45 3513 3
    KFo12345
    Level 2  
    Cze嗆!

Mam problem z autem Peugeot 3008 z silnikiem 1,6 VTI 120KM. Auto losowo dopada wypadanie zap這nu z b喚dem P1337. Zamieniane by造 cewki miejscami, co nie daje efekt闚. 安iece nowe. Kompresja na zimnym podobno OK.

Nie znam si na mechanice, ale pr鏏uje z tym walczy, poniewa wi瘯szo嗆 mechanik闚 rozk豉da r璚e. Kupi貫m ELM i zacz掖em samodzielnie diagnozowa problem. Generalnie mam tylko b陰d P1337 za ka盥ym razem, gdy pojawi si Check Engine. W闚czas silnik przechodzi w tryb awaryjny i po wy陰czeniu, ch這dnica pracuje przez kilka minut. Kasuj b陰d, odpalam silnik i wszystko jest teoretycznie OK. Dzi w trakcie jazdy po skasowaniu b喚du monitorowa貫m szeroko嗆 impuls闚 wtryskiwaczy: 1 i 2 pracuj w miar podobnie, natomiast 3 praktycznie nie pracuje, z kolei 4 pracuje w wy窺zym zakresie ni 1 i 2.

Nie potrafi zinterpretowa tych pomiar闚, ale czy to mo瞠 by problem z wtryskiwaczem nr 3 lub jego sterowaniem?

Czy b陰d P1337 to wypadnie zap這nu na pierwszym cylindrze i jak to ma si do problemu z wtryskiwaczem nr 3?

Pozdrawiam i z g鏎y dzi瘯uj za pomoc!

Peugeot 3008 1,6 VTI 120KM - Wypadanie zap這nu P1337 Peugeot 3008 1,6 VTI 120KM - Wypadanie zap這nu P1337
    KFo12345
    Level 2  
    rnd0mb wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3300306-30.html
    Zapoznaj si z tematem.

Dzi瘯i za podpowied. Wyci庵n掖em cewki, zamiesza貫m troch ich kolejno軼i i skasowa貫m b陰d. Od kilku dni auto je寮zi i b陰d nie pojawia si.

Zastanawiaj mnie natomiast czasy impuls闚 wtryskiwaczy (pokazane na screenach na pocz徠ku tematu) - o ile wtryskiwacze 1 i 2 wygl康aj dobrze, to 3 i 4 podaj jakie nierealne parametry. Silnik natomiast pracuje r闚no i nie wida problem闚. Czy to mo磧iwe, 瞠 aplikacja OBD kt鏎ej u篡wam odczytuje te parametry b喚dnie?