Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EVGA 3070 - problem z wentylatorami

Cortez19 13 Jul 2021 11:48 222 2
    Cortez19
    Level 5  
    Kolega ma problem z gafiką 3070 od EVGA a mianowicie nie działają mu wentylatory na niej.
    Nie wiem jak mam dokładniej opisać problem bo nie jest u mnie może ktoś spotkał się z takim problemem.
    Podczas gry ma 80 stopni i nie załączają się wiatraki.
    2konrafal1993
    Level 36  
    Jeśli wentylatory są sprawne to bardzo prawdopodobne że padł kontroler wentylatorów albo jakiś element z nim powiązany. Nie polecam naprawy na własną rękę gdy nie ma się sprzętu oraz wiedzy bo łatwo uszkodzić laminat a nawet doprowadzić do uszkodzeń tak dużych że karta będzie nienaprawialna. Jeśli nie ma wypaleń laminatu to jest dobry znak bo czasem się zdarza że coś dostaje zwarcia i uszkadza płytkę wtedy robota jest dużo bardziej wymagająca bo trzeba to jakoś doprowadzić do porządku. Jeśli wentylatory nie działają to nie polecam jej używać do momentu naprawienia tej usterki bo jak uszkodzi się rdzeń to karta będzie bezużyteczna. Polecam poszukać fachowca jednym z mi znanych robiących dobrą robotę jest forest na yt, być może będzie chciał to zrobić. Moim zdaniem karta jest zbyt droga by próbować na własną rękę a ryzyko uszkodzenia jest ogromne.
    badboy84
    Level 42  
    Karta się kwalifikuje do oddania na gwarancję.