Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laguna 2 dCi 120 Km. 2002r - Nie odpala na rozgrzanym silniku.

JerzyKubicki 14 Jul 2021 15:02 267 6
    JerzyKubicki
    Level 3  
    Witam.Laguna 2 1.9 120 KM.2002r.Nie odpala na gorącym silniku.Jak jest rozgrzany,zaraz po wyłączeniu zapali,tak do ok.5 min.Po 20 min. kręci i nic.Wymienilem profilaktycznie czujnik położenia wału,nowy.Bez efektu.Podjechalem na serwis,podłączyli kompa i żadnych błędów,bo odpalał.Pojezdzilem z 15 min,podjechałem ponownie,poczekałem z 20 min i nie odpalił.Stwierdzili brak ciśnienia na listwie.Powiedzieli że to wina regulatora ciśnienia na pompie,Kupiłem używkę o tych samych numerach i dalej nic.Zimny pali od strzała.Co jeszcze może być.Aha jak dzisiaj pompowałem gruszką to w wężyku przed nią było widać bańkę powietrza,ale trochę dłużej pokręcił i odpalił.
    koleś kit
    Level 39  
    A pompa cr której generacji?Jest wstępna pompa w zbiorniku czy tylko na pompie CR?Jak jest w zbiorniku to zmierzyć ciśnienie .Jak nie ma to trzeba sprawdzić czy paliwo swobodnie dopływa do pompy CR. Sprawdzić czy nie ucieka ciśnienie przez wtryski na ciepłym.
    JerzyKubicki
    Level 3  
    Koleś kit.Tak daleko moja wiedza nie sięga,nie wiem której generacji jest pompa,i czy jest pompka w zbiorniku.Musze zmienić serwis,Renault France Chorzów,Galeczki,dzisiaj byłem u nich ,konkretnie u tego samego mechanika co mi kompa ostatnio podłączał,gościu chyba nie wie o co biega
    Twierdzi że regulator ciśnienia nie może buczeć po włożeniu karty.Dziwi mnie fakt że rano odpala na styk,kręci 2 sek.Wymoenie jeszcze jutro filtr paliwa,bo już siedzi w aucie ok.8 lat.
    koleś kit
    Level 39  
    Jak jest gruszka na wężu i z boku pompy taka aluminiowa przystawka to nie ma pompy w zbiorniku.A bynajmniej nie powinno być w takim układzie.Jak paliwo dopływa swobodnie(zdejmij wężyk i pompuj)to faktycznie może być z reg.ciśnienia.Pozostałe rzeczy to zły sygnał(brak)PWM na zawór,sama pompa lub przeciek na wtryskach.
    JerzyKubicki
    Level 3  
    Witam ponownie.Wymiana czujnika ciśnienia na pompie nie rozwiązała problemu.Wymienilem filtr paliwa i problem zniknął.Wprawdzie był dość mocno zabrudzony ,kilka lat nie był wymieniany.W dalszym ciągu nie wiem co on miał
    z tym wspólnego,ale faktem jest że po jego wymianie problem całkowicie ustąpił.Dzieki kolegom za wszelkie sugestie.Temat do zamknięcia.
    lechm56
    Moderator
    Temat odblokowano na wniosek autora.
    JerzyKubicki
    Level 3  
    Problem po czasie powrócił.Pomogła wymiana gruszki,przypuszczam że zawór zwrotny szwankował.