Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zbudować wiatę drewnianą i ile to będzie kosztować? Potrzebne wytyczne.

axxa12 16 Jul 2021 07:36 366 3
Bosch
    axxa12
    Level 3  
    Witam, zamierzam postawić wiatę drewnianą. Taki dach na słupach, pod nim ławki dla turystów. Poprosiłbym o kilka wskazówek dotyczących przekrojów słupów, krokwi itp. Wiata 7x5m (35m2). Jaka wysokość dachu w szczycie? Jaki kąt? Dach dwuspadowy, deskowany, pokryty gontem. W niedalekiej przyszłości na dachu chce dać panele fotowoltaiczne. Jaka grubość desek? Ile słupów? Co ile krokwie? Ile fachowiec powinien krzyknąć, rozsądnie krzyknąć za robociznę? Pozdrawiam.
  • Bosch
    kpodstawa
    Level 33  
    Sądzę, że mało komu chciałoby się dla jednego drewnianego obiektu robić obliczenia wytrzymałościowe "na piechotę". Tym bardziej, że drewno jest trudniejszym materiałem, niż metale lub tworzywa sztuczne.

Ja na Twoim miejscu połaziłbym do marketów budowlano-ogrodniczych (u mnie w okolicach zostały trzy: Castorama, Leroy-Merlin i OBI) i przyjrzał się dokładnie cechom podobnych domków narzędziowych, altanek i małej architektury ogrodowej.

Krzysztof Podstawa
  • Bosch
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    axxa12 wrote:
    Ile fachowiec powinien krzyknąć, rozsądnie krzyknąć za robociznę? Pozdrawiam.

Fachowiec do takiej szopy? Pierwszy lepszy czeladnik ciesielski powinien odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. I jeszcze jedno. Nikt nie będzie robił obliczeń wytrzymałościowych na szopę. A na pytania o przekroje to odpowiedzą Ci robotnicy w najbliższym tartaku.

PS. Przekroje drewna na taki obiekt dobiera się ze względu na urodę i przeważnie są z duuużym zapasem. Takie obiekty na wsi stawia się z tego, co jest pod ręką,

Dodano po 45 [sekundy]:

kpodstawa wrote:

Ja na Twoim miejscu połaziłbym do marketów budowlano-ogrodniczych (u mnie w okolicach zostały trzy: Castorama, Leroy-Merlin i OBI) i przyjrzał się dokładnie cechom podobnych domków narzędziowych, altanek i małej architektury ogrodowej.

Można i tak, niezły pomysł.
    rafbid
    Level 33  
    Zobacz altany ogrodowe na Allegro. W specyfikacji produktu masz podane wymiary na pytania z 1 postu.
    axxa12 wrote:
    Ile fachowiec powinien krzyknąć, rozsądnie krzyknąć za robociznę?
    U mnie od dachu na wiacie fachowiec brał 80 zł na godzinę + 20 zł pomocnik na godzinę.