Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon i560 nie działa ,tylko mrugają diody

metis 27 Oct 2005 02:16 18626 26
    metis
    Level 11  
    Witam.
    Wyciągnąłem i wyczyściłem głowicę bo nie drukowała czarnym kolorem. po złożeniu nie reaguje na nic. Po załączeniu głowica przesunie się w lewo i prawo i najpierw żółta dioda mruga 5 razy, lecz po wyłączeniu i ponownym załączeniu mruga 8 razy i nic. Czy ktoś miał ten problem?
    Proszę o pomoc!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Zibi_99
    Level 14  
    Witam
    Możesz wykonac reset:
    Canon S9000, S300, S400, i550, i560, i850, i860, i865, i9100, i9950, PIXMA IP3000 above,
    1. Turn off printer
    2. Hold down Resume button and press Power button.
    3. Keep holding down Power button and let Resume button go.
    4. Press Resume button 2 times then let BOTH buttons go.
    5. Green lights will flash and then stop blinking.
    6. When green lights are solid, press the Resume button 4 times.
    7. Press the Power button and the printer should turn off, if not, press the Power button once more.
    8. Your printer should respond as normal.

Wyczytałem 8 mignięć w i550 Head overheating error. Replace head/logic board.
    5 mignieć tam nie ma.
    Zibi
    Robson1
    Level 25  
    Witam.

Jak miga 8 razy to : WASTE INK FULL WARNING.
    Wydaje mi się że podczas czyszczenia mogłeś coś uszkodzić. Spróbuj założyć inny kardridż i zobaczysz co będzie drukarka pokazywała.

Pozdrawam
    metis
    Level 11  
    Reset próbowałem robic wg instrukcji, ale nie chce to zadziałać. Wyczytałem, że 8 mrugnięć to przepełniony zbiornik na resztki tuszu a 5 to nie jest zalogowana głowica czy coś takiego. Jeśli chodzi o uszkodzenie głowicy to chyba nie, bo normalnie ją wyciągnąłem bez używania siły, przemyłem dysze i złożyłem. Chyba, że są tam jakieś czujniki i dlatego tak się dzieje, że teraz nie działa.
    metis
    Level 11  
    Niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem i drukarka poszła do serwisu. Zobaczymy co jej dolegało. Dziekuję za próbę pomocy w rozwiązaniu problemu. Jak wróci z naprawy to napiszę co jej dolegało.
    dominikustosz
    Level 10  
    jak wrocisz z serwisu odpisz co bylo twojej bo ja mam podobny problem z i550. wedlug bledu (7migniec pomaranczowych) to przyczyna jest przegrzewajaca sie glowica, co zrobic zeby sie nie grzała?? czy ktos wie moze?? dotykalem i faktycznie jest ciepla.
    BBart
    Level 11  
    Zibi_99 wrote:

1. Turn off printer
    2. Hold down Resume button and press Power button.
    3. Keep holding down Power button and let Resume button go.
    4. Press Resume button 2 times then let BOTH buttons go.
    5. Green lights will flash and then stop blinking.
    6. When green lights are solid, press the Resume button 4 times.
    7. Press the Power button and the printer should turn off, if not, press the Power button once more.
    8. Your printer should respond as normal.

Zibi jesteś geniuszem! Dzięki!
    Ten "myk" działa w Canonie PIXMA iP2000
    Drukarki te są zabezpieczone przed nadmierną eksploatacją. Podobno licznik ustawiony jest na 4000 stron. Dodatkowo jest limit na miesiąc ale nie mam danych. Ta przyjemność w serwisie kosztuje 70zł.
    U mnie gąbka na ścieki była prawie sucha - więc nie ma tam czujnika. Po prostu przepuściełem przez nią 2 ryzy papieru w ciągu niecałego miesiąca

Pozdrawiam i polecam - Canon dranie i tak mam tanie drukowanie ;)
    metis
    Level 11  
    Drukarka wróciła z serwisu. Została wymieniona głowica i drukarka śmiga, że aż miło. Więc chyba można zamknąć ten temat. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    dominikustosz
    Level 10  
    wiec ja mam ten sam problem, a ile cie kosztowala naprawa i glowica??
    andrzej_zagan
    Level 11  
    a jak to będzie brzmiało po polsku??
    Escopy
    Level 15  
    Witajcie.
    Po Polsku to będzie mniej więcej tak: (przynajmniej u mnie zadziałało na pixśmie 4000);

1) wyłącz machinę (ale nie z prądu tylko klawiszem "power"),
    2) naciśnij "REASUME" (wiesz, który?) i trzymając go naciśniętym, wciśnij klawisz "POWER",
    3) utrzymując naciśnięcie "POWER'A", zwolnij "REASUME",
    4) ponownie naciśnij dwukrotnie "REASUME", przy ciągle wciśniętym "POWER", ale na końcu, przy drugim naciśnięciu "REASUME" zwolnij je oba równocześnie,
    5) zielone migające światełko powinno przestac mrugac i puszczac Ci oko:D,
    6) i gdy stabilnie sobie już wreszcie zaświeci, naciskaj 4 razy "REASUME", kolor na przemian stanie się pomarańczowy, zielony, pomarańczowy i znów zielony,
    7) wtedy wyłącz swoją ulubioną drukarkę marki Canon klawiszem "POWER", jeśli nie zareaguje, spróbuj wyłączy ponownie (nie wybuchnie i napewno się wyłączy),
    8) potem, jeśli chcesz ją dalej używac, to poprostu ją włącz jak gdyby nigdy nic, będzie już normalna i grzeczna i nie będzie na Ciebie łypac to zielono, to pomarańczowo - jak jakaś choinka na święta......

ot i wszystko - powodzenia!!!
    escopy
    Piccollo
    Level 14  
    Witam
    Mam Canona i455x z wydawałoby sie padniętą głowicą ( 7 pomarańczowych mignięć ).Po zastosowaniu powyższej procedury ( czyli reset głowicy ) drukarka chodzi jak nowa.
    Pozdrawiam
    Petrosbike
    Level 10  
    Witam
    Ja mam problem z pixma IP3000 mruga do mnie 12 razy pomarańczowym i 1 raz dłuższy zielonym -nie wiem jak to zliczyc -ale chyba dobrze licze.
    Procedura j/w nic mi nie pomaga.Poratujcie bo stoje w miejscu i nic nie moge drukowac.Głowicę wstawiłem do wody ciepłej na podstawku.Tusze sa pełnawe-a drukarka po właczeniu nic nie drukuje .
    Jak daje konserwacje to po jakims czasie wyskakuje
    Code:
    Błąd serwisowy 6A00.

Anuluj drukowanie i wyłącz drukarkę, a następnie włącz ją ponownie.
    Jeśli ta operacja nie spowoduje usunięcia błędu, poszukaj szczegółowych informacji w podręczniku użytkownika drukarki.

No szkoda mi tej drukarki-help
    marekDuk
    Level 10  
    mam canon i320 musiałem kupić nową głowicę bo stara padła, no i przy nowej głowicy złośliwie do mnie "mruga" próbowałem powyższego przepisu na reset głowicy no i niestety nie działa. Próbowałem też programiki iseratool ale wiesza się przy tej głowicy. Proszę o pomoc bo wydałem 150 zł na nową głowicę i d...
    casper
    Level 11  
    mam owy problem mam i850 i mruga 7x pomaranczowo

owy wyzej reset nie pomogl !

a co do resetu punkt 5 (zielone migające światełko powinno przestac mrugac) - mi niesty nadal 1x zielony 7x pomaranczowy !
    a moze cos zle robie ?

co to moze byc za blad ?

czy to oznacza padnieta glowica ?
    zaplonnik
    Level 11  
    mam też problem z IP3000 tylko u mnie na przemian mruga pomarańczowa i zielona dioda co to może być?
    da sie coś z tym zrobić ? czy tylko do serwisu?
    Genki
    Level 1  
    Miałem ten sam w IP3000 problem ale zrobiłem dwie rzeczy
    1. wyjąłem dysze razem z głowicą i wyczyściłem (ale to nic nie dało)
    2. Mój tata podszedł i w miejscu gdzie chowają się dysze tam po prawej stronie włożył tam palca i coś kliknął i wszystko zaczęło chodzić dysze zaczeły się poruszać i nic nie migało jak na początku

W serwisie zapłaciło by się za coś takiego 50 zł albo i więcej.
    tonerkk
    Level 1  
    mam canona S400 ...no i skubana mruga na pomarańczowo 7 razy
    tusze są pełne...
    jak zrobić reset???????
    pomocy !!!
    leeart

Level 34  
    Do Petrosbike : twój błąd oznacza popsuty podajnik papieru lub uszkodzona płyta główna.
    12 times-- AP position error [6A00] - Sheet feed unit (QM2-1220) lub
    - Logic board ass'y (QM2-1520)*1

do:marekDuk ty masz całkiem inną drukarkę i u Ciebie odbywa się to całkiem inaczej. Po szukaj dobrze na "elektrodzie" był tam opisany sposób kasowania pampersa (nie ma czegoś takiego w Canonie jak reset głowicy) A tak wogóle to ile razy miga i jak?

Dodano po 6 [minuty]:

do casper twój błąd oznacza uszkodzoną głowice - wymień koszt około 200 zł

do zaplonnik jezeli tobie również miga 7 razy tylko że na przemian to zresetuj pampersa
    gabrycha
    Level 19  
    Do LeeArt - cześć ale się kolega zapędził aż do postów z 2006 roczku. UFF!
    A tak swoją drogą można Ci na priva troszkę potruć głowę. o Canona ma sie rozumieć.?
    leeart

Level 34  
    Chciałem zauważyć że posty może był z 2006 roku, ale "tonerkk" zadał pytanie 07,05,08. Odpowiedzi udzieliłem zewzględu małego zamieszania które wyszło ogólnie w tym temacie "canon i560 nie działa...."

Do "Gabrycha" - dawaj na PW lub na leeart(malpa)wp.pl
    RafCio81
    Level 11  
    Witam.

Mam pytanie dotyczące Canon i350, u mnie natomiast sygnalizacja diodami jest następująca 4x pomarańczowa i 1x zielona dłużej.

Wiecie może co to za błąd i jak go naprawić??

Pozdrawiiam
    vonKlauS
    Level 17  
    :) Dobrze,że ktoś czasem nieświadomie odpowiada na kilkuletnie posty :)
    Canon i9100 mrygał 12x. Przeczyściłem czujnik podajnika papieru :)
    tomassek
    Level 15  
    Temat stary jak świat, ale niektórzy szukają - i560 i mruga 8x na pomarańczowo - głowica do wymiany a nie pampers - sprawdzone.
    martiv

Level 18  
    Miałem podobny problem z taką sytuacją, drukarka informowała diodami.
    8x mrugnięć pomarańczowej diody, reset ustawień załatwił całą sprawę.
    To nie jest prawda, że głowica jest do wymiany, wystarczy zresetować drukarkę.

Pozdrawiam,
    Krzysztof.