Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ozonator z kabiny prysznicowej na 12VAC - Działanie

elektroPC 17 Jul 2021 00:33 918 31
    elektroPC
    Level 13  
    Cześć,

Nabyłem takie cacko małe, dopiero "zczaiłem" się iż mam zasilacz do niego, bo to był taki komplet, czyli radio, głośnik, ten ozonator, ten komplet był chyba z kabiny. Zasilany jest on zmiennym 12V. Chciałem się dowiedzieć coś niecoś na jego temat. Widać jak ładnie świeci, widać też tam wiązkę poruszającą się, czyli wyładowanie. Pierwszy raz mam styczność z tym, i chciałem się zapytać o szczegóły takie jak: ile takie cacko może "puszczać" ozonu, albo ile ma pracować w pomieszczeniu np. 3 m kwadratowych, z tego co zauważyłem to świeci się ze 3 minuty i gaśnie, więc musi mieć w środku jakiś czujnik. Nie mogę znaleźć na jego temat nic na internecie, wpisując model.
    Ozonator z kabiny prysznicowej na 12VAC - Działanie Ozonator z kabiny prysznicowej na 12VAC - Działanie
    User removed account
    Level 1  
    elektroPC
    Level 13  
    Nie nie, jestem Polakiem. Ale wiele ludzi chwali Ozon, za jego zapach, za to ze niszczy w otoczeniu jakieś grzyby, i zmienia zapach, wiem zę to małe, widziałem normalne świetlówki np. Na Allegro, a tutaj małe, i pewnie bardzo mało tego się produkuje. Widocznie do kabiny starczało żeby tam grzyb się nie zakradł jakiś.
    User removed account
    Level 1  
    elektroPC
    Level 13  
    wesolyyyy wrote:
    W większych ilościach tak, ale wtedy jest silnie trujący dla człowieka.

No to tak, pewnie i tak, ale jak by nastawić taką lampę i ozonować pomieszczenie przez np. Godzinę i w nim nie przebywać, a potem po prostu przewietrzyć?
    wesolyyyy wrote:
    wyposażyłem się w lampę rtęciową którą nieco zmodyfikowałem

Powiedz no, jak to działa? Nie tak, ze lecą do tego komary itp.? Jaki model tej lampy?
    User removed account
    Level 1  
    elektroPC
    Level 13  
    wesolyyyy wrote:
    musiałbyś mieć na prawdę potężne źródło ozonu

A dajmy na to pomieszczenie 5x3 m kwadratowych, zatkać tam wentylację, zamknąć drzwi, i taki ozonator za 100 parę złotych powinien dać radę, powiedzmy przez parnenaście minut pracy, potem przedmuchać. Przecież od razu się nikt nie zatruje jak wejdzie na parę sekund do takiego pomieszczenia, żeby zabrać urządzenie i udrożnić co trzeba dla przewietrzenia, ktoś oczywiście zdrowy, bez astmy.
    Te przedstawione przez Ciebie rzeczy to jednak sobie daruję. :) Nie musi być aż coś takiego niebezpiecznego.
    User removed account
    Level 1  
    Rezystor240
    Level 41  
    elektroPC wrote:
    więc musi mieć w środku jakiś czujnik.

Raczej czasówkę.

wesolyyyy wrote:
    Urządzenie na 127V,

Zasilanie jest z 12V, masz na naklejce.

wesolyyyy wrote:
    że chcesz to pod prysznicem montować?

Akurat w niektórych wannach jest generator O3 dla zabicia zapachu, ja taki posiadam i jeszcze nic mi się nie stało. A kabina prysznicowa po ozonowaniu jest wiele świeższa.

elektroPC wrote:
    Godzinę i w nim nie przebywać, a potem po prostu przewietrzyć?

Ozon sam się rozmowy, poczytaj o jego połowicznym rozpadzie. Nie trzeba nic wietrzyć.
    User removed account
    Level 1  
    karolark
    Level 42  
    Dokładnie tak - ozonatory np: w pseudo"jacuzi" też są g...o warte a
    że PR jest i działa :D
    karolark
    Level 42  
    Rezystor240 wrote:
    karolark wrote:
    ozonatory np: w pseudo"jacuzi" też sąg...o warte

Powiem Ci że jest inny zapach odczuwalny. A z drugiej strony, jaka jest kubatura takiej wanny? Max 2 M2 taka popierdulka daje radę.

To że jest inny zapach to nie znaczy że to O3 - to jest atrapa a nie ozonator
    Ale jest świadomość "mania" ozonatora.
    User removed account
    Level 1  
    Rezystor240
    Level 41  
    wesolyyyy wrote:
    Ale do ilości bakteriobójczych mu daleko.

To na pewno, nie mówię że nie. Ale zobacz sobie mój ozonator, który zrobiłem. Był kiedyś opisany w jakimś temacie o ozonatorach. Tematów dużo nie ma, więc znajdziesz na pewno.
    User removed account
    Level 1  
    karolark
    Level 42  
    Rezystor240 wrote:
    wesolyyyy wrote:
    Ale do ilości bakteriobójczych mu daleko.

To na pewno, nie mówię że nie. Ale zobacz sobie mój ozonator, który zrobiłem. Był kiedyś opisany w jakimś temacie o ozonatorach. Tematów dużo nie ma, więc znajdziesz na pewno.

Oceniono kolegi twórczoś w tym temacie - i porównywanie też urządzenia około 50W do 1W jest też dziwna - dalej to atrapa
    elektroPC
    Level 13  
    wesolyyyy wrote:
    to jest zabawka

A czy jest może jakiś sposób aby sprawdzić czy to produkuje jakkolwiek ozon? Coś takiego jak sposób z taśmą lub z czymś bardzo wrażliwym, blisko aby poleżało...
    karolark
    Level 42  
    Rezystor240 wrote:
    Coś na pewno generuje, widać wyładowania koronowe. Więc ozon musi się generować. Po podłączeniu czuć taki zapach jak po burzy trochę?

Gdzie? w czym?
    Zasilanie 1,2W co to ma generować
    elektroPC
    Level 13  
    No są są, proszę bardzo, wstawiam potwierdzenie moich słów. :)

Widać jak się porusza też tam prądzik. I czuć, ale delikatnie, bo zaledwie zacznie być czuć, to i gaśnie, widocznie czasowy jakiś wyłącznik ma. Jak bezpośrednio przybliżę nosa, to czuć właśnie taką jakby "czystość" tylko że nieco chyba inaczej niż tak po burzy, niby zapach ładny ale z lekka inny, coś takiego połączonego z "kabiną" z zapachem z kabiny/wodą. :D A na odległość to miejscami zaleci tak do metra jeżeli pochodzi dłużej, czyli jak zgaśnie, podepnę do gniazdka ponownie i wtedy działa kolejne 2 minuty. Nie jest to zapach taki prawdziwego ozonu (być i może nie do końca jestem pewny jak konkretnie ma być czuć) ale jednak coś zalatuje.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Jednym słowem kolejne odkrycie na Forum - ozon ozonowi nie równy. :D @karolark A zdziwil byś sie. Już za podłej komuny, jakiś wróg klasowy - prywaciarz, produkował takie generatorki ozonu do samochodu, mocowane na przyssawkę, a i pobór mocy też był w granicach paru watów. :D

elektroPC wrote:
    Widocznie do kabiny starczało żeby tam grzyb się nie zakradł jakiś.
    Słuszna uwaga.
    karolark
    Level 42  
    Krzysztof Kamienski wrote:
    Jednym słowem kolejne odkrycie na Forum - ozon ozonowi nie równy. :D @karolark A zdziwil byś sie. Już za podłej komuny, jakiś wróg klasowy - prywaciarz, produkował takie generatorki ozonu do samochodu, mocowane na przyssawkę, a i pobór mocy też był w granicach paru watów. :D

elektroPC wrote:
    Widocznie do kabiny starczało żeby tam grzyb się nie zakradł jakiś.
    Słuszna uwaga.

Może i tak :D ( sam zaczynałem w komunie i różne cuda się robiło ) ale kilka razy rozbierałem pseudo ozonatory z pseudo "jacuzi"
    I tam nie było nic co mogło by wytwarzać ozon - i kolega mówi o kilku W a tu jest zasilanie 1,2W i podejrzewa m że to niebieskie to Led-y
    elektroPC
    Level 13  
    karolark wrote:
    że to niebieskie to Led-y

No kolego, to kolega zapewne doświadczony ode mnie dużo bardziej w elektryce/elektronice, a kurczę mówi że to LED-y kiedy Ja mówię i dokumentuję że "coś się porusza" tam, i nawet widzę że wiązka. :)
    Rezystor240 wrote:
    I najprawdopodobniej ozon

Taa, pewnie tak, na pewno. Tylko trochę to takie lekko inne ale jednak jest zapach "czystości" a to już gdzieś czytałem że czystość jest wyczuwalna przy ozonach, to jednak to, tylko mała ilość żeby było tak konkretnie, jak po burzy. Dlatego jakoś chciałem się dowiedzieć ile to produkuje i na jaką skalę daje radę, w sensie że np. Przychodzi jakaś paczka, zamykam to cacko w pudełku, i niech tępi mikro bakterie.:D
    Rezystor240
    Level 41  
    elektroPC wrote:
    ile to produkuje

Może 0.5g/h nie wiem. I raczej nikt Ci tego nie powie. Zbuduj sobie prawdziwy ozonator, a ta popierdulke potraktuj jako ciekawostkę od kabin prysznicowych, do niczego innego się to nie nadaje. Myślę że nawet samochodu byś tym nie wyozonował w jakim racjonalnym czasie. Ja ozonuje auto w 20 minut max.
    elektroPC
    Level 13  
    Paaanie rezystorze ze Skierniewic, raczej budowa to odpada, więcej by to wyniosło pewnie niż taki ozonator np. Za 100 parę złotych który już by coś wyozonował. A ja bym chciał wyozonować pomieszczonko 5x3 oraz jeszcze kuchnię, też nie zbyt wielka. Taki który ozonuje samochód to na pewno wystarczy z godzinka na pomieszczenie takie jak kuchnia - głośno myślę... :P
    Dzięki za przybliżone ozonowanie popierdółki. :D