Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podłączenie radia samochodowego

EmiliaTeodorczuk 17 Jul 2021 19:53 435 8
    EmiliaTeodorczuk
    Level 3  
    Dzień dobry, mam pytanie czy jeżeli podłącze nowe zakupione radio do oryginalnych kostek samochodowych to będzie to duży problem, jestem całkowicie zielona i nie wiem czy mogą być tego duże konsekwencje, załączę zdjęcie kostek oryginalnych i dołączonych do nowego radia
    LEDówki
    Level 37  
    Tak, będzie to duży problem, bo wtyki są różne i nie pasują do siebie. Należy kupić lub zrobić odpowiednią przejściówkę.
    W instrukcji radioodtwarzacza powinna być informacja o standardzie zastosowanych wtyków. Podobnie w instrukcji samochodu będzie informacja o standardzie złącza i być może opis połączeń we wtykach.
    EmiliaTeodorczuk
    Level 3  
    Dziękuję bardzo
    Karaczan
    Level 41  
    Przecież to zwykłe ISO.
    Pasować będą, ale radio nie koniecznie będzie pracować poprawnie.

Przydało by się info jaki to samochód.
    Czasem trzeba przepiąć w kostce 2 kable, w nowszych autach może być potrzeba dołożenia kabla z plusem po zapłonie...
    LEDówki
    Level 37  
    To tylko wskazówka. Bez szczegółów nie da się wypisać recepty i sposobu leczenia pacjenta. Gniazda są ponumerowane, kable mają wyraźne kolory, więc nie powinno być problemu z wykonaniem takiej przejściówki.
    EmiliaTeodorczuk
    Level 3  
    Skoda fabia 2002
    LEDówki
    Level 37  
    Kable do tego samochodu wyglądają tak:
    Link. Wyraźnie jest tam wtyk i gniazdo, a nie dwa wtyki.
    Karaczan
    Level 41  
    Te kostki dostała pewnie luzem do radia, jako uniwersalną instalację.
    Gniazdo ISO jest w samym radiu.
    W Fabii w czarnej kostce trzeba jeszcze pewnie zamienić ze sobą kable 7 z 4, bo VW mają odwrotnie zasilanie stałe/kluczykowe
    EmiliaTeodorczuk
    Level 3  
    przy pomocy mechanika