Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups EA816031/70G - po zaniku prądu nie cofnął tłoka, błąd ikona wtyczki

BartekJuraszek 17 Jul 2021 22:30 201 1
    BartekJuraszek
    Level 1  
    Dzień dobry.

W trakcie robienia kawy, wyłączyli prąd. Po włączeniu ekspresu zaczyna "pstrykać" po czym wyskakuje ikonka wtyczki.
    Próbowałem rozwiązań z forum, nic nie pomaga.
    Tłok jest w pozycji dociskającej zmieloną kawę i nie chce się wycofać. Rozkręciłem sprzęt w nadziei, że będzie można go wycofać ręcznie.
    Nie znalazłem nic czym mógłbym to zrobić.
    Proszę o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mipix
    Level 34  
    Tłok można wycofać do pozycji wyjściowej poprzez pozbawienie go ciśnienia wody. Resztę zrobią sprężyny. O ile się nie mylę to woda zasilająca tłok przechodzi przez zawór ceramiczny opisany w instrukcji serwisowej jako "dystrybutor". Pstrykanie może być powodem jego niesprawności. Wewnątrz niego jest przekładnia zębata. Może zatrzymała się w pozycji której system nie rozpoznaje.

https://docplayer.pl/15744759-Instrukcja-serwisowa-ekspresow-cisnieniowych-spis-tresci.html

O ile czujesz się na siłach, to możesz spróbować ustawić ten zawór we właściwej pozycji startowej. Nie wiadomo tylko czy koła zębate są jeszcze sprawne. Może wyłamało zęby i stąd to pstrykanie.

Wygląda on tak:
    https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd/7-Zaw%C3...9M6Wj812vy9SqRLPxMaRO_WvPNKneCzxoChdUQAvD_BwE

Osobiście próbowałbym podać małe napięcie na silnik dystrybutora jednocześnie obserwując reakcję tłoka. Napięcie na tyle małe aby zawór ruszył ale nie zamienił się w młynek kół zębatych. Polaryzacja do ustalenia empirycznie. Przed podaniem napięcia odłącz silnik od płyty głównej. Zasilacz warsztatowy z regulacją prądu i napięcia będzie pomocny.