Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczący subwoofer Genius GX GAMING SW-G2.1 1250

georgefloyd1 19 Jul 2021 17:23 243 7
    georgefloyd1
    Level 2  
    Witam, posiadam problem z subem, mianowicie trzeszczy jak sie go da na maxa. Przy 60% mocy chodzi ładnie. Znalazłem przyczynę (chyba) - jak położy się coś ciężkiego (20kg hantel dałem) to trzeszczenie zanika gdy jest ustawiony na maksymalna moc. Czyli w skrócie wychodzi na to, że jak się go dociąży od góry to przestaje trzeszczeć. Jakiś pomysł co tutaj zrobić żeby nie trzeba było dociążać?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dzakson
    Level 15  
    Umówmy się, że sprzęt nie jest najwyższych lotów więc jeśli przekręcasz jego moc 'na maxa' to trzeszczy. Konkretnie chodzi o rezonans - czyli drgania. Kładąc obciążenie tego dowiodłeś. Jeśli chcesz coś poprawić to musisz go bardziej dokręcić, bardziej skleić, zobaczyć czy nie ma luźnych elementów. Jak tak zrobisz obędzie się bez hantla.
    dzakson
    Level 15  
    sunrise84 wrote:
    Katuj go dalej na maksymalnej mocy i za moment zalożysz temat że subwoofer wydaje dziwny zapach z wnetrza i przestal grać.

Chcesz lepszą/większą ilość basu to zmień sprzęt na mocniejszy/większy subwoofer.

No tak, trochę to miałem na myśli pisząc, że sprzęt nie jest najwyższych lotów. Sub ma miażdżyć a ten pewnie jedyne co to dudni stąd podkręcanie go gałką w prawo. Trzeba mieć też trochę wyobraźni. georgefloyd1 jakbyś miał samochód to też byś jeździł nim na maksymalnych obrotach? Bo kupiłeś za wolny?
    Niemniej jeśli chcesz pozostać przy obecnym sprzęcie a jednocześnie pozbyć się negatywnych efektów 'zewrzyj' bardziej całość żeby się tak nie trzęsła. I tą gałkę trochę przekręć w drugą stronę bo skończy się tak jak sunrise piszę lub innym uszkodzeniem . Podklej może jeszcze jakieś nóżki, podkładki filcowe.
    sunrise84
    Level 42  
    Skojarz fakty, "hantle i bas na maxa".
    Daje to caly obraz sytuacji.
    Ten plastikowy "głośniczek" ma uzupelnić niskie pasmo w odsluchu na tych "kolumienkach" komputerowych.
    Potrzebujesz porzadnego kopa zakup sobie LOGITECH Z906 jako zestaw lub porzadny subwoofer aktywny na 30cm głośniku.
    Z 5miesięcy bez odżywek i masz zaoszczędzone na zakup subwoofera aktywnego.
    dzakson
    Level 15  
    No tak, nie trzeba zanurzać się w głębię wyobraźni żeby uświadomić sobie o co chodzi i jak to wygląda. Co prawda w domu mam jeszcze gdzieś obciążenia, mam też subwoofer ale nigdy nie pomyślałem, żeby połączyć te dwie rzeczy ;)
    Te 5 miesięcy to chyba nawet za dużo. 300 zł i można kupić używany subwoofer aktywny - np. Quadral . Koledze raczej wystarczy. Podłączy pod niego komputer a do suba głośniczki i będzie super chociaż przy 'graniu na maxa' po jakimś czasie też może trzeszczeć.
    Jeżeli gilgoczą Cię basy to kup po prostu tubę/głośnik basowy w markecie taki niby 'studyjny' i będziesz mógł mieszać herbatę sąsiadom piętro niżej przy użyciu 'na maxa'.
    Albo trochę skręcisz gałkę teraz, przestanie trzeszczeć ale będzie słabszy bas - jakoś musisz z tym żyć, albo zainwestuj w sprzęt. Dodam jeszcze, że nawet przy najmniejszym głośniku dużą rolę gra akustyka. Jak suba masz schowanego pod biurkiem, przykrytego jakimiś bzdetami i jeszcze bassreflex jest zasłonięty to odbiór takiego dźwięku też będzie znacząco pogorszony.
    georgefloyd1
    Level 2  
    przykro mi że nie mam takiej wiedzy jak wy w tym temacie i sam nie moge odpowiedzieć na swoje pytanie :/ co do odpowiedzi "Skojarz fakty, "hantle i bas na maxa". Daje to caly obraz sytuacji." również mi przykro że tak mnie postrzegasz... to źle że człowiek chce ćwiczyć i czuć się dobrze w swoim ciele? lubie słuchać muzyki z mocnym basem i tyle. nie mam na tyle szerokiej wiedzy w temacie audio żeby wiedzieć o tym że obudowa od subwoofera drga co przenosi sie na trzeszczenie. ale odpowiedzią w stylu Skojarz fakty, "hantle i bas na maxa" widzę że te community jest bardzo zamknięte i nie pozwolą dowiedzieć się czegoś nowego nowej osobie :) szkoda że tak jest
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    Ale to tego nie trzeba mieć wiedzy z kosmosu.
    Wystarczy ludzki słuch.
    Jeżeli widzisz że cała ta obudowa się trzęsie to jakiego szukasz tutaj rozwiązania?
    Ściągnij tą obudowę jakimś tanim paskiem transportowym i zapomnij o temacie.

Nie tutaj nie jest zamknięty, tylko patrzy realnie na świat.
    Jeżeli słyszysz że coś podczas grania ci buczy to chyba masz na tyle wyobraźni w głowie że to raczej nie trzeszczą szklanki w witrynie czy Iphone na biurku?