Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra k12 1.2 - błąd P0340, brak iskry i wtrysku, czy na pewno łańcuch?

katze750 19 Jul 2021 22:09 642 3
 • #1
  katze750
  Level 11  
  Witam!
  Autko jak w temacie odmówiło palenia, na kompie błąd
  p0340 - błąd czujnika cmp wałka rozrządu, dodatkowo brak iskry i świece suche. Jak wiadomo sprawdzenie czujnika Halla w domowych warunkach nie zawsze jest wiarygodne. Buszując po necie znalazłem, że ten błąd najczęściej powoduje wyciągnięty łańcuch, ale zazwyczaj towarzyszy mu jeszcze błąd P0011 - nastawnik wałka rozrządu oraz inne symptomy jak brak mocy czy przerywanie. I tu właśnie mi nie pasuje, bo autko dotychczas pracowało jak zegarek, żadnych błędów, utraty mocy, czy trudności z odpalaniem. Przebieg około 260k. Żona podjechała do sklepu i już nie mogła odpalić.
  Czy ten błąd może powodować zanik iskry i wtrysku benzyny?
 • #2
  gps79
  Level 31  
  Ten błąd może powodować brak iskry i wtrysku, bo komputer nie wie, kiedy miałby te sygnały zadać.
  Może być padnięty czujnik, przewód od czujnika do komputera, komputer, lub zaśniedziałe styki.
 • #3
  carrot
  Moderator of Cars
  Czujnik halla sprawdzisz diodą led z rezystorem, czujnik ma wyjście OC (open collector) więc diodę wpinasz pomiędzy + zasilania czujnika a jego wyjście
 • #4
  katze750
  Level 11  
  Winny awarii był po prostu czujnik, wymieniłem na zamiennik Delphi za ok 90zł i auto ożyło. Żeby było śmieszniej podczas przymrozków zaczęły się problemy z odpalaniem (auto od kilku lat w rodzinie, nigdy nie było problemów w największe mrozy). Rozrusznik kręcił , ale silnik nie odpalał. Wspomniany czujnik wymieniłem na oryginał z allegro za 25zł i auto zaczęło odpalać w zimie jak dawniej. Pierwszy raz miałem taką sytuację, zostawiam dla potomnych.

  pozdrawiam