Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana wyświetlaczy w telefonach

wgte227 20 Jul 2021 19:31 315 2
 • #1
  wgte227
  Level 3  
  Witam, mam pytanie. Od jakiegoś czasu próbuje wymieniać wyświetlacze w telefonach, najwiecej problemu sprawiają mi wklejane wyświetlacze, macie jakieś wskazówki, nowinki czego najlepiej używać? Ja do wklejenia używam najczęściej kleju T-7000, ale mam też B-7000, który z nich jest lepszy, który bardziej polecacie. Co polecacie do ściśnięcia po wklejeniu? Używam jakiś tanich ścieków z Allegro, nawet się sprawdzają, ale doświadczeni serwisanci pewnie znają coś lepszego ;) Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  Nie wiem, co dokładnie jest dla Ciebie problem przy wklejaniu. Zasadniczo problemem są ramki. Nim rozkleisz telefon przyłóż np linijkę do ekranu, sprawdź czy ramka jest prosta. Dla przykładu, moim "faworytem", który ma ramkę z gownolitu, jest P Smart 2019. Dla mnie wygina się od parzenia.
  Drugim istotnym czynnikiem jest staranne wyczyszczenie ramki plastikowej, w która się wkleja wyświetlacz.
  Po wyczyszeniu pamiętaj, żeby wydmuchać, wyczyścić wszystkie resztki.
  Przy nakładaniu kleju B7000 czy T7000 trzeba odczekać aby trochę odparował. Jedni smarują sama ramkę, są osoby, co smarują i ramkę i wyświetlacz.
  Trzeba ścisnąć równomiernie cały wyświetlacz, zostawić żeby dobrze klej się dobrze zaciągnął. Zaciski mam różne, ale trzeba pamiętać, że pewne modele mają uszczelki, które po usunięciu nie są wypełniane klejem, jest pusta przestrzeń i jak źle złapiesz klipsem, to wyświetlacz pęknie.
  Co do kleju, ja lubię B7000, natomiast T7000 był dla mnie za rzadki. Kolorem się nie przejmowałem.
 • #3
  minek95
  Level 13  
  Jak rozpoznać zły serwis? Ubabra wszystko B7000 a czasem nawet jeszcze na tył wyświetlacza da troszkę bo nigdy za mało. Klient dostaję nieestetycznie naprawiony telefon, ekran mu się odkleja po miesiącu i więcej decyduję się nie naprawiać telefonów więc przez takie pseudo serwisy tracimy tylko klientów