Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LG Oled 55 B8 PLA - nie włącza się

ewelinas1985 20 Jul 2021 20:20 486 2
 • #1
  ewelinas1985
  Level 2  
  Witam
  Telewizor LG oled 55 B8 PLA nagle się wyłączył i zaczęło bardzo śmierdzieć z niego. Mąż go rozkręcił i okazało się, że spaliło się coś na płycie głównej. Więc kupiliśmy płytę główną (używana, ponieważ nigdzie nie ma nowych) założył ją ale nadal nic nie działa. Tv po włączeniu do prądu zaświecił diodę, która po chwili się wyłączyła ,ale tv się nadal nie włącza. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za informację.
 • #2
  destrudo
  Level 11  
  Cześć,
  Temat bardzo złożony. Przede wszystkim, nie podejmujcie z mężem żadnych innych napraw dopóki nie zlokalizujecie uszkodzenia. Możliwe, że uszkodzeniu uległa sekcja zasilania i w tym przypadku każda wymiana płyty głównej może skutkować jej zniszczeniem. Przydałoby się zdjęcie tej pierwszej, uszkodzonej płyty, najlepiej w wysokiej rozdzielczości. Najważniejsza zasada to zlokalizować uszkodzenie zanim przystąpimy to jakiejkolwiek naprawy lub wymiany!

  Pozdrawiam,
  Dominik.
 • #3
  ewelinas1985
  Level 2  
  Bardzo dziękuję za wiadomość. Mąż posprawdzał jeszcze wszystko i okazało się,że nie łączyła taśma od matrycy. Na razie jest wszystko ok,telewizor działa.