Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TC-AV29EE-ciemny obraz

27 Paź 2005 11:43 975 3
  • Poziom 19  
    W odbiorniku obraz jest zbyt ciemny -nie można go rozjaśnić aby uzyskać czystą biel.Napięcia na katodach kineskopu rzędu 100V.Regulacja nap.G2 też nie pomaga zbyt wiele.Sprawdziłem napięcia na wyjściach układu wizji
    TA8653-są w normie iwynoszą ok.4V.Prawidłowe są też sygnały wyjściowe sterujące kineskop.Sygnał luminancji też dochodzi do pinu58 tego scalaka.Jeżeli ktoś ma jakąś koncepcję to proszę o pomoc.Ja oczywiście szukam dalej przyczyny.Pozdr.kejz
  • Poziom 14  
    Witam
    Miałem ostatnio identyczny objaw w tym modelu .Okazalo się że to padł kineskop.Reagował chilowymi rozjaśnieniami przy opukiwaniu szyjki.
  • Poziom 20  
    Potwierdzam. Też niedawno naprawiałem taki TV. Uszkodzone było zasilanie jednego wzm wizyjnego. Wtedy ekran powinien mocno świecić w tym kolorze. Świecił ledwo, ledwo. Po naprawie obraz o kolorach prawidłowych, ale bardzo ciemny. Klient kupił nowy TV bo wymiana kineskopu była nieopłacalna. To już wiekowy model ok 15 lat, więc trudno się dziwić że ma wyczerpany kineskop.
  • Poziom 19  
    Zredukowałem rezystor w obwodzie żarzenia kineskopu z wartości 2,4 ohm do 1ohm ,i obraz po kilku minutach nagrzewania poprawia się zdecydowanie.