Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W210 2.0 136KM Automat Nie odpala

22 Jul 2021 04:30 108 2
  • Level 8  
    Witam, potrzebuję pomocy. Pacjent Mercedes W210 2.0 136KM Automat LPG jeździł, odpalał na benzynie i gazie. Nagle ze starości wąż z listwy wtryskowej(dokładniej zaworu regulacji ciśnienia paliwa) uległ destrukcji(od tylnej strony kolektora) i nastąpił wyciek paliwa. Auto dalej odpalało jeździło bynajmniej w ten sam dzień. Następnego dnia założony został nowy wąż, auto odpaliło na chwilkę, popracował dosłownie chwilkę i zgasł, i już nie chce odpalić(Nawet na gazie). Iskra jest, paliwo podaje, wszyściutkie bezpieczniki sprawne, czujnik położenia wału raczej też inaczej nie podawał by iskry. Immo też wątpię, gdyż nie mrugają lampki na lusterku wstecznym a i zdaję się, że by paliwo odcięło bądź rozrusznik(mogę się mylić). Dodam, że nie mogę podpiąć go pod kompa bo go nie chce się połączyć(Dephi) próbowane na dwóch. Bardzo prosiłbym o jakieś porady, nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi :(
  • Helpful post
    Level 16  
    Kolego zacznij od wymiany zaworu regulacji ciśnienia paliwa i sprawdzenia oleju czy nie masz w nim paliwa (może być konieczność wymiany oleju ) .
    Obecnie silnik dostaje paliwo z wtrysków lub gaz oraz leje się do niego paliwo z tego zaworu , przy tak bogatej mieszance nie ma możliwości by nastąpił zapłon .
    Tym sparciałym wężykiem idzie podciśnienie do sterowania zaworem , lejące się z niego paliwo świadczy o usterce zaworu .
  • Level 8  
    Panie majster, dziękuje za pomoc. Twoja diagnoza była trafna, nie wiedziałem jak działa w sumie ten zawór i stąd tyle problemów xD Dodatkowo trzeba było wyczyścić świece i kolektor, było w nim ponad 2 litry paliwa. Jeszcze olej do zmiany. Działa dziękuje raz jeszcze, jestem Ci dłużny dobrego browca :)