Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka z CAN FD do Raspberry Pi Zero i Pico

ghost666 22 Jul 2021 11:04 510 0
 • Płytka z CAN FD do Raspberry Pi Zero i Pico
  Firma Copperhill wprowadziła na rynek moduł ?PiCAN FD Zero? w cenie 71,95 dolarów. Jest on dedykowany dla Raspberry Pi Zero i posiada wbudowany transceiver CAN FD i przetwornicę SMPS o prądzie do 1 A.

  Nie jest to pierwszy moduł firmy Copperhill Technologies z CAN FD dla modułów Raspberry Pi. Niedawno prezentowaliśmy moduł CANPico, który kosztuje około 60 dolarów z wstępnie zainstalowanym Raspberry Pi Pico.

  Płytka z CAN FD do Raspberry Pi Zero i Pico


  Wcześniejsze moduły firmy, obsługujące CAN dla Raspberry Pi, to także PiCAN3, a ostatnio PiCAN-M HAT z opartymi na CAN portami NMEA 2000 i RS-422 opartymi na portach NMEA 0183 do zastosowań morskich.

  Nowa płytka obsługuje najnowszy standard CAN FD. W porównaniu z oryginalną siecią CAN, CAN FD zwiększa długość ramki danych CANBus do 64 bajtów na ramkę i zwiększa szybkość transmisji danych do 8 Mb/s. Schematy są dostępne dla obu wspominanych w tekście produktów.

  PiCAN FD Zero jest wyposażone w kontroler CAN firmy Microchip - MCP2518FD i transceiver CAN MCP2562FD. Płytka zapewnia szybkość transmisji danych (z wsparciem arbitrażu CAN) do 1 Mb/s i maksymalna szybkość transmisji danych (bez arbitrażu) do 8 Mb/s.

  Sygnały CAN-FD CAN_H i CAN_L są wyprowadzone na 4-stykowy terminal wtykowy, który również dostarcza zasilanie 12 VDC dla karty rozszerzeń i RPi Zero. PiCAN FD Zero jest wyposażony w zasilacz impulsowy 1A z zakresem wejściowym od 6 V do 20 V. Producent wskazuje, że system jest gotowy do pracy z terminatorem 120 ?.

  PiCAN FD Zero jest zgodny z normą ISO 11898-1:2015 i obsługuje tryby sterownika CAN FD, a także tryb CAN 2.0B i mieszany tryb CAN 2.0B i CAN FD. Płytka dostarcza szybki interfejs SPI i złącze Qwiic oparte na I?C do podłączenia modułów czujników Qwiic Sparkfun.

  Inne funkcje obejmują sterownik SocketCAN, który można oprogramować w Pythonie, diodę LED i przerwanie odbioru danych GPIO25 lub GPIO6. Płytka najpewniej obsługuje również Raspberry Pi Zero W z obsługą WiFi.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/add-ons-supply-can-fd-to-raspberry-pi-zero-and-pico/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10447 posts with rating 8806, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.