Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] dekoder cyfrowy polsat - brak kanału plus sport

zenonwujkow 23 Jul 2021 22:06 1803 14
    zenonwujkow
    Level 4  
    Witam. Posiadam telewizję z cyfrowego polsatu. Program "kanał plus sport 3" oraz 4 mają stopklatki. Jakość sygnału na tych kanałach 83 siła 64. Pozostałe kanały są ok. Oba kanały nadawane są na częstotliwości 10892 MHz. Zmieniłem na inny konwerter--bez zmian. Posiadam miernik Neon S2. I faktycznie na częstotliwości 10892 MHz pokazuje mi brak sygnału. Niestety próby ustawienia czaszy nic nie dały, a tylko pogarszały sygnał. Proszę o jakąś radę.
    andpol 33
    Level 38  
    Skoro jakość sygnału na tych kanałach jest 83 to dekoder do wymiany.
    zenonwujkow
    Level 4  
    To dlaczego miernik pokazuje mer 0.

Dodano po 20 [minuty]:

Kiedy dzwoniłem na infolinię polsatu( dział techniki)z pytaniem czy u nich wszystko ok konsultant stwierdził że siła sygnału powinna być powyżej 65. U mnie jest 63-64. Czy może to być przyczyną?
    User removed account
    Level 1  
    andpol 33
    Level 38  
    Ty nie słuchaj konsultantów. Oni postępują według wyuczonego szablonu. Masz sygnał. Wymień dekoder. Słaba siła może wskazywać na kiepski kabel albo inne straty w instalacji.
    _kli_
    Level 39  
    zenonwujkow wrote:
    Posiadam miernik Neon S2. I faktycznie na częstotliwości 10892 MHz pokazuje mi brak sygnału

Cały czas brak jest sygnału, czy masz okresowe zaniki? Jeżeli masz miernik, to jaki problem podejść pod antenę i na krótkim przewodzie zweryfikować sygnał.
    zenonwujkow
    Level 4  
    Andpol masz rację. Ale nie wymienią mi dekodera w salonie bez informacji z tzw centrali. A "centrala" twierdzi co twierdzi. ( ustaw lepiej talerz , wymień kabel itp). Też podejrzewam dekoder.Na marginesie to już trzeci dekoder w tym roku.Jedem był bardzo cichy drugi uszkodzony dysk twardy.
  • Helpful post
    DiZMar
    Level 43  
    Najprościej sprawdzić praktycznie instalację podłączając pożyczony (zaprogramowany) dekoder np. od sąsiada. Wtedy pewny argument dla Centrali o konieczności (bądź nie) jego wymiany. Ewntualnie podłączyć dekoder do pewnej sprawdzonej instalacji chociażby w salonie. Proste i jednoznaczne określenie przyczyny problemu.
    zenonwujkow
    Level 4  
    Chyba tak zrobię
    DiZMar
    Level 43  
    Tylko zdaje mi się, że w salonach raczej nie ma instacji satelitarnej. Może mylę się.
  • Helpful post
    andpol 33
    Level 38  
    Szanujące się salony mają swoją antenę.
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Może ma (Neon) wpisane złe parametry transpondera. 10892H- 27500-3/4
    Quote:
    Niestety próby ustawienia czaszy nic nie dały, a tylko pogarszały sygnał
    To ustaw jakiś pobliski transponder. (10815 lub 10930)
    DiZMar
    Level 43  
    andpol 33 wrote:
    Szanujące się salony mają swoją antenę.

Słowo klucz szanujące się.
    zenonwujkow
    Level 4  
    Jednak dekoder. Wymieniłem na inny. A odnośnie Neona Ledy to na sąsiednich częstotliwościach jest ok. Dzięki wszystkim za pomoc.
    zenonwujkow
    Level 4  
    Jednak dekoder. Wymieniłem na inny. A odnośnie Neona Ledy to na sąsiednich częstotliwościach jest ok. Dzięki wszystkim za pomoc.

Dodano po 44 [minuty]:

Wymiana dekodera