Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jumper 3.0 HDI, 2007 r - Opadła wskazówka paliwa i mruga kontrolka rezerwy

Freezyair 27 Jul 2021 11:56 453 4
    Freezyair
    Level 3  
    Witam koledzy, jak w tytule, dzisiaj podczas parkowania opadła mi wskazówka paliwa i mruga kontrolka rezerwy.Do tego auto pracuje jak by nie chodził któryś tłok, ale podczas jazdy samochód zaczyna na chwilę normalnie jeździć. Wskazówka wraca do normalnego stanu paliwa, a kontrolka gaśnie i po kilku sekundach znów silnik wariuje i nie ma mocy a wskazówka spada na sam dół i zaczyna mrugać rezerwa. Czy ktoś z was trafił na taki problem? :) Z góry dziękuję za pomoc. :)
    trojan 12
    Level 35  
    Masz dziadostwo na smoku do paliwa.
    Wykręć i przeczyść. Zwykle razem z tym do wyczyszczenia pompka paliwa na filtrze- nie tylko przedmuchać ale rozebrać i przeczyścić.
    U siebie możesz mieć inne rozwiązanie.
    Freezyair
    Level 3  
    Dziękuję serdecznie za informację, ale przyczyna była całkiem inna. A mianowicie jak zdjąłem obudowę przewodów do kostek od wtrysków i zacząłem iść po przewodach w stronę ECU to znalazłem przetarte dwa przewody, które były zwarte ze sobą i odpowiedzialne za kostkę od czwartego wtrysku. Przeciąłem, polutowałem, dobrze zaizolowałem i wszystko chodzi jak przedtem, a najlepsze jest to że byłem dzisiaj w czterech warsztatach i w każdym usłyszałem sumę z robocizną ok 10 000 zł (Warszawa). Szczerze to niezła przebitka za dwa kabelki, jak by co panowie zacznijcie od przewodów i kostek jak wam się trafi taka usterka. :)
    trojan 12
    Level 35  
    Mnie się to co opisywałem przytrafiło w Iveco 35.
    Poszukiwania moje też chwilę potrwały. Zaproponowali za naprawę może nie taką sumę ale też drogo jak za wyczyszczenie smoka i pompki paliwowej.
    Freezyair
    Level 3  
    W moim przypadku każdy mówił od razu o wymianie wszystkich wtrysków i pompy wtryskowej ,normalnie jak by to była jakaś standardowa powiastka mechaników bo w każdym warsztacie usłyszałem podobną diagnozę za ok 10 000 zł