Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord VIII - Gdzie szukać czujnika przyspieszenia poprzecznego?

majster-d1 27 Jul 2021 23:23 408 10
    majster-d1
    Level 12  
    Witajcie. Czy ktoś ma doświadczenie z tym autkiem i wie gdzie jest zamontowany ten czujnik. Wyrzuca błąd czujnka obrotu pojazdu. Zdarza się to głównie w upalne dni i powoduje, że autkiem nie da się jeździć. Hamuje, odcina moc itp. Jak ostygnie jedzie normalnie.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Pośrodku auta, obok linki hamulca ręcznego.
    majster-d1
    Level 12  
    Aleksander_01 wrote:
    Pośrodku auta, obok linki hamulca ręcznego.

Podpowiadasz z doświadczenia w danym modelu, czy z stosowanych standardowo punktów mocowania?
    Aleksander_01
    Level 41  
    Zamiast zadawać takie pytania weź i sprawdź.
    andrzej20001
    Level 43  
    Kia ma np. w srs-ie, trzeba manual ściągnąć
    majster-d1
    Level 12  
    Dosłownie chodzi o element 28 ze zdjęcia. A najlepsza to cena w serwisie tego czujnika , bo u nas jeszcze go z używek nie znalazłem.
    UWAGA!! Cena brutto dla klienta detalicznego 6778zł. Nie to nie pomyłka, słownie sześć tysięcy siedemset siedemdziesiąt osiem złotych.
    Nieźle sobie cenę ustawili na coś co sp....lili. Znalazłem w necie że wersja VII też miała problem z tym czujnikiem i objawy były te same.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Ostatnio trafił mi się taki czujnik do wymiany w outlanderze, umieszczony był w prawym środkowym słupku pod zwijaczem pasa.
    Tam nie masz dużo do szukania, środek alba za ręcznym albo pod konsolą, słupki.
    Na aledrogo kupiłem ten czujnik za...10 zł, w serwisie ponad 2000 zł.
    majster-d1
    Level 12  
    W środku tunelu znalazłem tylko moduł multimedialny USB. Więc robota czas zmarnowany. A jest co rozbierać.
    Numer tego czujnika to 399TLl0G01.
    milejow
    Level 43  
    Jest w w tunelu środkowym, przykręcony na samym dnie,
    Aleksander_01
    Level 41  
    10 dni szukania, ach te japońce jak coś schowają. Moim zdaniem otwórz warsztat, jesteś niesamowicie szybki na robocie.
    majster-d1
    Level 12  
    Znalazłem dziada. Centralnie pod lewarkiem zmiany biegów. Najlepsze że Honda w serwisówce nie ma podanej dokładnej lokalizacji PODOBNO.
    Czy po wymianie tego czujnika należy jakoś kalibrować system?