Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Mobilus C-GR do bramy z napędem Somfy Metro 800

filipotto 28 Jul 2021 00:32 678 3
    filipotto
    Level 3  
    Cześć
    Przed ostatecznym wykończeniem ścian w garażu chciałbym jeszcze dokończyć sterowanie bramą. Brama jest z silnikiem Somfy Metro 800. Obecnie działa tylko na pilota. Mój cel to:
    1) Podłączenie przycisku wewnątrz garażu do otwierania bramy z wewnątrz (gdy wejdę do garażu drzwiami). Myślałem o przycisku dzwonkowym, bo jego działanie wydało mi się najbardziej zbliżone do działania pilota, w którym jednym przyciskiem otwieram/zatrzymuję/zamykam bramę.
    2) Przede wszystkim chciałbym jednak podłączyć zewnętrzny odbiornik Mobilus C-GR (w wersji 12V lub 230V), aby móc sterować bramą pilotem od rolet.

Problem, który napotkałem to niejasna instrukcja + brak wiedzy. W związku z tym chciałbym Was prosić o pomoc i dorysowanie na moim schemacie przewodów, którymi powinienem połączyć ze sobą poszczególne gniazda silnika i Mobilusa oraz silnika i przełącznika.

Podłączenie Mobilus C-GR do bramy z napędem Somfy Metro 800

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
    Filip
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    lemur75
    Level 14  
    W Mobilusie CGR (L, N - zasilanie 230v L - faza N - neutralny), (IN, OUT do złącza Start w Somfy). Guzik dzwonkowy podłącz również do Startu.
    W wersji 12v - (+ i - do złącza 12, 13) (IN i strzałka do złącza Start)
    filipotto
    Level 3  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, @lemur75 !
    Mam jednak jeszcze prośbę o sprecyzowanie:
    - CRG w wersji 230v: czy IN i OUT mogę podłączyć dowolnie do złączy Start, tzn. IN do 16, OUT do 17 lub na odwrót, czy kolejność jest istotna?
    - CRG w wersji 12v: czy obojętne jest którą strzałkę (widzę, że są dwie - w górę i w dół) podłączę do złącza Start razem z IN?
  • Helpful post
    lemur75
    Level 14  
    filipotto wrote:

- CRG w wersji 230v: czy IN i OUT mogę podłączyć dowolnie do złączy Start, tzn. IN do 16, OUT do 17 lub na odwrót, czy kolejność jest istotna?

- CRG w wersji 12v: czy obojętne jest którą strzałkę (widzę, że są dwie - w górę i w dół) podłączę do złącza Start razem z IN?

Ad1.
    Można podłączyć dowolnie
    Ad2.
    Z rysunku wynika, że i tu podłączenie jest dowolne (strzałki). Ale na rysunku ogólnym widać, że podłączone jest do IN i strzałki w dół.