Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria w UPS

27 Oct 2005 16:01 1025 4
  • Level 2  
    mam sprawny ups ale bateria juz nie trzyma
    moc maxymalna 300 Va

pytanie:
    czy moge wymienic baterie na baterie i wiekszej pojemnosci?
    czy moze to spowodowac awarie urzadzenia?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Nie powinno spowodować to uszkodzenia UPS, tylko nie naładuje Ci ich. Założenie baterii o większej pojemności nie ma sensu. To tak jak byś założył do malucha akumulator od stara. Puki na akumulatorze jest napięcie to auto będzie jechać, ale maluch nie będzie go w stanie doładować
  • Level 27  
    Doładuje, tylko dłużej( w nowych UPS'ach standartowo stosowany jest LM317T do regulacji prądu ładowania). Co do czasu trzymania, (na bat.) to niewiele się zmieni (strasznie dużo strat). Moc ci wogóle nie wzrosnie. Zainteresuj się jakimś starszym UPS-em (np. HP, APC, Fideltronik z wiekszymi mocami 600-1500VA). Tam akurat są wyższe napięcia (akumulatory łączone szeregowo) i mniejsze straty.
  • Level 2  
    dziękuje za odpowiedzi

mam poprostu kilka everów z demobilu i chcialbym je usprawnic

i zastanawiam sie czy można jakos zwiekszyc ich moc oczywiscie mozliwe jak najmniejszym kosztem
  • Level 11  
    Mocy nie zwiekszysz bo niby jak? Dajac mocniejsze aku zwiekszysz czas pracy a nie moc. Naladowac naladujesz tylko po dluzszym czasie. Mam nadzieje ze myslisz o takich, ktore wyjda w obudowe.