Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Galaxy 1.9tdi 2001r - Wymieniony impulsator a licznik dalej nie działa..

Endriu.k 30 Jul 2021 08:41 327 11
    Endriu.k
    Level 15  
    Nie działa prędkościomierz i wskaźnik paliwa opada przy hamowaniu.
    Wymieniłem impulsator ale usterka nie znikła.
    Dokąd idzie kabel z impulsatora żeby go sprawdzić czy nie jest uszkodzony?.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gps79
    Level 27  
    Sygnał z impulsatora idzie bezpośrednio do klastra instrumentów (zegary). Dodatkowo impulsator zasilany jest przez przekaźnik, ale jeśli masz niesprawny prędkościomierz i wskaźnik paliwa, to szukałbym usterki w klastrze lub w przewodach doprowadzających.
    Endriu.k
    Level 15  
    T5 wrote:
    Sprawdziłeś w wtyczce czy jest plus, minus?
    Jak nie chce Ci się szukać to przeprogramuj licznik żeby brał sygnał prędkości z ABS-u.

Niestety nie sprawdziłem + - we wtyczce...
    Teraz nie bardzo chce mi się znowu wszystko rozbierać bo cięgna trzeba odkręcać.
    Przelutowałem wtyczki w liczniku ale nic to nie dało.
    Możesz podpowiedzieć jak przeprogramować ten licznik żeby brał sygnał z ABSu?.
    Czy VCDSem to się robi?...kodowaniem?.
    Endriu.k
    Level 15  
    vag k can commander???.
    Mam gdzieś go w szpargałach.
    I później edycja wsadu i przeróbka rozumiem?.
    strucel
    Level 32  
    Prawdopodobnie skutek niefachowego cofania licznika... Co do predkosciomierza z abs to nie wiem czy to nie dotyczy aut na ułomnym ale jedak CANie....
    T5
    Admin of Cars group
    strucel wrote:
    Prawdopodobnie skutek niefachowego cofania licznika... Co do predkosciomierza z abs to nie wiem czy to nie dotyczy aut na ułomnym ale jedak CANie....

W 2001 roku to auto posiada wspaniały can.
    I nie jest to skutkiem cofania licznika, można jednak oszczędzić sobie kilku godzin szukania usterki.
    Endriu.k
    Level 15  
    strucel wrote:

Trochę cię poniosło kolego, nie wszyscy myślą twoim rozumowaniem.
    Stało się to podczas wymiany sprzęgła. Po złożeniu i pierwszej jeździe licznik zaczął falować aż przestał całkowicie działać.

PS. spróbuję znaleźć commandera w graciarni i spróbuję zgrać wsad. Ale do jego przeróbki to będę potrzebował pomocy kogoś z forum.
    Endriu.k
    Level 15  
    Zrobione.
    Poradziłem sobie sam...skończyło się poprowadzeniem kabelka sygnałowego z pompy ABS do licznika.
    Co niektórzy z forum deklarowali swoją pomoc w przerobieniu wsadu licznika, a jak przyszło co do czego to "umyli ręce".

Dla informacji!!!.
    Liczniki z galaxy i sharana (sprawdzałem na 3 licznikach) które czytają sygnał ze skrzyni biegów (są to liczniki ze skalą liniową) nie da się "nakierować" wsadu licznika żeby czytał sygnał z ABSu.

Pozdrawiam.