Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] [HMI WEINTEK] [PLC S71200]

ienecode 02 Aug 2021 15:42 240 3
SterControl
    ienecode
    Level 21  
    Witam,

Mam urządzenie ze sterownikiem S7 1200 i panelem HMI SIEMENS.
    Chciałbym zamienić panel HMI SIEMENS na WEINTEK.
    Program i listę zmiennych z S71200 pobrałem choć niektóre bloki z kłódkami i według TIA portal są różnice w tym co w PG a PLC. Nie powinno wszystko się zgadzać skoro uploadowałem logike ? Ale to nie takie ważne.

Gdybym tylko potrzebował odczytywać /zapisywać dane które są w default tag to nie było by problemu ... Ja muszę dodatkowo czytać dane z DB3 ....

Środowisko weinteka pozwoli mi na odczyt zmiennych z default tag i DB3 bez żadnych zmian w PLC ? Tz. Wyeksportuje sobie zmienne symboliczne do pliku slx i wykorzystam drajwer do odczytu zmiennych symbolicznych , tylko co z DB3?

Dodano po 26 [minuty]:

Według manuala da się zaimportować listę zmiennych i DB ... Tylko że wersja TIA v11 nie posiada opcji "Generate source from blocks" :/
    [HMI WEINTEK] [PLC S71200]

Dodano po 15 [minuty]:

Gdyby tak listę zmiennych pozostawić z oryginalnego projektu, natomiast DB wygenerować z TIA v13 bo tam jest już opcja "Generate source from blocks" ? Panel nawiąże komunikację ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    and_rog
    Level 23  
    Trzeba dać "Generate source from blocks", ale też odznaczyć opcję optymizacji tablic, do tego zezwolić na "GET" w konfiguracji sterownika. Prawdopodobnie przeładowanie programu Cię nie minie - chodzi o konfigurację. A jak przeładowanie, to można wrzucić TIA Portal 13, a z tym Weintek chodzi bez problemu.
  • SterControl
    ienecode
    Level 21  
    Problem z tym że do aktualnego sterownika da się tylko podejść TIA v11 a upload nie odczytuje wszystkiego. Potem wrzucę screen.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Poniżej odczyt za pomocą TIA v11 bo tylko tą wersją dało się podejść pod sterownik:

W takiej sytuacji mogę otworzyć powyższy projekt w TIA v13 i wgrać do PLC ? Będzie wszystko działać ?
    ienecode
    Level 21  
    Problem z tym że do aktualnego sterownika da się tylko podejść TIA v11 a upload nie odczytuje wszystkiego. Potem wrzucę screen.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Poniżej odczyt za pomocą TIA v11 bo tylko tą wersją dało się podejść pod sterownik:

W takiej sytuacji mogę otworzyć powyższy projekt w TIA v13 i wgrać do PLC ? Będzie wszystko działać ?

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Wszystko działa bez przeładowania programu z TIA v11.

Dla potomnych:

W Weinteku wybrałem drajwer Siemens S7-1200/S7-1500(Absolute Addressing) (Ethernet) oczywiście nie wpisywałem każdej zmiennej z ręki.
    W oryginalnym projekcie dało się tylko wyeksportować zmienne zadeklarowane w PLC tags natomiast do DB opcji Generate source from block w TIA v11 nie ma więc projekt przekonwertowałem do TIA v13 i wyeksportowałem DB oczywiście bez przeładowania programu w sterowniku. Tak powstałe dwa pliki .xlsx i .db zaimportowałem do projektu w EasyBuilder pro i wszystko działa jak należy.