Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł TTGO T-Motion USB oferuje LoRa i GPS za mniej niż 30 dolarów

ghost666 03 Aug 2021 20:23 450 0
 • Moduł TTGO T-Motion USB oferuje LoRa i GPS za mniej niż 30 dolarów
  Moduł TTGO T-Motion USB oferuje LoRa i GPS za mniej niż 30 dolarów
  Proste dongle USB to jeden z najłatwiejszych sposobów na dodanie nowych funkcji do istniejącego sprzętu, a jeśli chcemy dodać łączność poprzez LoRa czy możliwość odbierania sygnałów GPS do dowolnego urządzenia lub komputera jednopłytkowego z wejściem USB, adapter USB TTGO T-Motion oferuje właśnie taką opcje.

  Wyprodukowany przez LilyGO moduł USB jest oparty na systemie AcSiP S76G w formie SiP, który integruje mikrokontroler STM32 z transceiverem Semtech SX1276 zdolnym do współpracy z sieciami LoRa i GPS w jednym. Antena GPS umieszczona jest na płytce wewnątrz obudowy, natomiast antena zewnętrzna LoRa jest podłączona do dongla poprzez złącze SMA.

  Dane techniczne:

  * SiP – AcSiP S76G z mikrokontrolerem STMicro STM32L073x ARM Cortex M0+ z do 192 kB pamięci Flash i 20 kB pamięci RAM, Semtech SX1276 obsługujący globalne pasma ISM 868 MHz lub 915 MHz, odbiornik Sony CXD5603GF GNSS.
  * Antena wewnętrzna dla GPS
  * Antena zewnętrzna dla LoRa
  * Interfejs hosta – męski port USB 2.0
  * Przycisk rozruchu, aktywny oscylator 26 MHz
  * Zasilanie – 5V przez port USB, pobór prądu około 18 mA
  * Zakres temperatur pracy – od -45°C do 80°C
  * Wymiary – 78,12 mm x 62,67 mm x 25,40 mm
  * Waga – 30 g

  Adapter systemu GPS LoRaWAN GPS TTGO T-Motion jest dostarczany z oprogramowaniem sprzętowym SoftRF "Dongle Edition", które ,a w pełni otwarty kod źródłowy z dobra dokumentacją, dostępną na Githubie. Firma LilyGO posiada również własne repozytorium, aczkolwiek z ograniczonymi szczegółami. Dongle USB można podłączyć do dowolnego urządzenia z funkcją hosta USB, w tym smartfona, tabletu, e-czytnika, komputera stacjonarnego czy laptopa, komputera jednopłytkowego Raspberry Pi lub podobnego, Mini PC, routera Wi-Fi, samochodowego systemu multimedialnego/informacyjno-rozrywkoweg itd.

  Moduł jest wystarczająco mały i lekki, aby można go było także zintegrować z dronem, może być również używany w szybowcach, samolotach lub jako latarnia lokalizacyjna dla zdalnie sterowanego lub autonomicznego pojazdu naziemnego. Moduł dostępny jest również w wersji bez obudowy, co doskonale sprawdza się pry szeregu aplikacji systemu, szczególnie jeśli chcemy modyfikować kod źródłowy systemu po jego zakupie.


  Moduł TTGO T-Motion USB oferuje LoRa i GPS za mniej niż 30 dolarów


  TTGO T-Motion nie jest pierwszym kluczem LoRa USB - dostępne są już między innymi LoStick, CatWAN i inne. Jednakże żaden z nich nie jest również wyposażony w funkcję odbiornika satelitarnego systemu nawigacyjnego. Dostępny jest między innymi na Banggood, gdzie jest sprzedawany za 28,99 dolarów, w tym koszty wysyłki. Znaleźć można go również w sklepie Aliexpress LilyGO z obudową lub bez w cenie od 23,75 dolarów plus koszty wysyłki.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/08/02/ttgo-t-motion-usb-adapter-lora-gps/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10551 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls