Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STEVAL-VOICE-UI - zestaw ewaluacyjny Alexa Smart Home z certyfikatem Amazon, opa

ghost666 03 Aug 2021 20:53 573 0
Computer Controls
 • STEVAL-VOICE-UI - zestaw ewaluacyjny Alexa Smart Home z certyfikatem Amazon, opa
  Na rynku dostępnych jest wiele zestawów programistycznych oficjalnie zakwalifikowanych przez Amazon, które współpracują z usługami Alexa Voice Services. Zaprezentowany zestaw to kolejny system ewaluacyjnym - STEVAL-VOICE-UI - który znalazł się na liście zestawów Smart Home Dev Kit, które Amazon opisuje jako "projekty referencyjne do tworzenia inteligentnych produktów domowych, takich jak przełączniki światła, termostaty lub routery Wi-Fi".

  Zestaw ewaluacyjny służy do testowania interfejsu użytkownika głosowego STEVAL-VOICE-UI; zawiera on mikrokontroler STMicro STM32H7 z rdzeniem ARM Cortex-M7 i 2 MB wbudowanej pamięci Flash, 1 MB wbudowanej pamięci SRAM, transceiver Wi-Fi pracujący przy 2,4 GHz oraz zestaw mikrofonów z trzema mikrofonami MEMS, a także głośnik oraz kilka przycisków i diod LED.

  Specyfikacja kluczowych funkcji:

  * Mikrokontroler – STMicro STM32H753VIT6E Cortex-M7 taktowany zegarem do 550 MHz z 2 MB Flash oraz 1 MB SRAM
  * Łączność – moduł Wi-Fi 2,4 GHz (moduł Murata 1DX) połączony z 2 MB dedykowanej pamięci Flash NOR (ISSI IS25LP016D)
  * Mikrofony MEMS MP23DB01HP (3 sztuki) 36 i 30 mm
  * Wzmacniacz audio klasy D FDA903D
  * Głośnik 8 Ohm
  * Różne – 4x diody LED RGB i 4x proste diody LED; joystick, reset i przyciski użytkownika
  * Wymiary – 65 mm × 36 mm


  STEVAL-VOICE-UI - zestaw ewaluacyjny Alexa Smart Home z certyfikatem Amazon, opa


  Zestaw deweloperski składa się z dwóch płytek, jednej z mikrokontrolerem STM32H7 i modułem WiFI, a drugiej z mikrofonami, wyjściem audio, diodami LED i przyciskami. Głośnik jest przymocowany po prawej stronie, a debugger/programator STLINK-V3MINI dla STM32 z kablem do programowania oraz kabel połączeniowym USB A do C uzupełniają zestaw.

  Pakiet oprogramowania implementuje interfejs audio, słowo budzące Amazona "Alexa", odtwarzanie dźwięku i oprogramowanie protokołu komunikacyjnego Amazon Alexa. SDK działa tylko na pamięciach wewnętrznych dla zapewnienia maksymalnej integracji. Aby rozpocząć programowanie, potrzebny jest system operacyjny Windows (7, 8 lub 10), 64-bitowy system Linux lub komputera z MacOS, aby uruchomić IAR Embedded Workbench EWARM IDE. Aplikacja towarzysząca systemu jest również dostępna dla systemu Android 7+ oraz urządzeń mobilnych z systemem iOS 14+.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/08/02/steval-voice-ui-amazon-qualified-alexa-smart-home-evaluation-kit-is-based-on-stm32h7-mcu/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10776 posts with rating 9155, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls