Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek kosiarka nie reaguję po przekręceniu kluczyka

Xkonek 03 Aug 2021 20:53 3228 4
    Xkonek
    Level 3  
    Witam przychodzę z problemem. Ostatnio chciałem odpalić traktorek i nie reaguję po przekręceniu kluczyka.Traktorek po przekręceniu kluczyka nie wydaje żadnego dźwięku. Na zawarcie odpala normalnie. Więc zakupiłem nową stacyjkę podobną do starej ale też nic. Próbowałem odpalić na zawarcie na nowej stacyjce to jakby nie przechodził przez nią prąd
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    Xkonek wrote:
    Próbowałem odpalić na zawarcie na nowej stacyjce to jakby nie przechodził przez nią prąd
    Czyli to nie stacyjka. Pozostaje do sprawdzenia na początku- akumulator , rozrusznik. A jeszcze są takie "haczyki" po drodze, jak konieczność włączenia sprzęgła, wyłączony napęd noży, a może jeszcze jakieś inne zabezpieczenie.
    pp_pablo
    Level 25  
    Solenoid do wymiany na 99%. Zabezpieczenie pod fotelem, lub pedale hamulca 1%

PS. Mógłbyś się trochę wysilić i napisać markę/model kosiarki.
    Xkonek
    Level 3  
    Nie jest jest możliwe że akumulator bo normalnie kręci jak zewre dwa bolce na Solenoid

Dodano po 3 [minuty]:

Nie wiem jaki to traktorek i model bo nigdzie nie jest napisane
    michal_rybka
    Level 33  
    jak do tego cienkiego kabelka na styczniku (solenoidzie) dajesz plus z akumulatora i załącza rozrusznik to on jest sprawny, jeśli nie, to do wymiany. oczywiście musi być dobrze do masy przykręcony, albo jak ma 2 cienkie kabelki to jeden z nich też musi być do masy dobrze przykręcony