Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica AW100N - wariuje na początku wirowania

konserwator-informatyk 07 Aug 2021 19:42 507 8
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    Pralka w programie np. płukanie odpompowała mi pozostałość wody po poprzednim ,,praniu ", pobrała wodę po czym włączyła wirowanie? Nawet jak wyłączone jest wirowanie stosownym przyciskiem to mocno szarpnęła bębnem, aż przestawiła pralkę w łazience w inne miejsce. Wcześniej okazało się, że całkowicie nie odpompowała wody (zapchany filtr) i już się łudziłem, że to tylko to. Sprawdziłem na ile potrafiłem amortyzatory, bęben i wydaje mi się, że nie tu jest przyczyna tej usterki. Czy należałoby teraz wykonać coś w rodzaju resetu pralki czy szukać nadal usterki?
    gps79
    Level 31  
    Hej,
    Zanim zaczniesz podejrzewać elektronikę wyczyść dokładnie presostat. On może "okłamywać" komputer, że jest lub nie ma wody, gdy jest zapchany.
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    gps79 wrote:
    Hej,
    Zanim zaczniesz podejrzewać elektronikę wyczyść dokładnie presostat. On może "okłamywać" komputer, że jest lub nie ma wody, gdy jest zapchany.

Według mnie presostat ok, ale dziwi mnie, że przewód czerwony z presostatu do programatora nie jest nigdzie w nim tj presostacie podłączony. Nie mam pojęcia czy ma on 2 pary zestyków czy np. tylko jeden przełączany ... Dziwi mnie również fakt ,że pralka pamiętała niedokończony program ... Nie wiem również gdzie jest podłączony ten szary przewód z presostatu .....
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    Kenworth 18 wrote:
    Wyczyść wpierw cały układ hydrostatu: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy--bebe...do-pralki-amica-aw-100-n,KJZ-0W-CMMW-K8S.html oraz koniecznie należy sprawdzić cały odpływ i pompę odpływową ponieważ przyczyną tego co opisujesz może być pozostawanie wody w zbiorniku i stąd to szarpanięcie zbiornikiem na początku programu wirowania.
    Sorry nie chciałbym być złośliwym, ale o jakim pozostawianiu wody w przypadku płukania mówisz ??? Pralka pobiera wodę i szarpie ... i nie dlatego ,że ma wodę ....tylko coś jest nie tak ....
    Kenworth 18
    Level 42  
    Tytuł tematu brzmi: Pralka wariuje na początku wirowania. Otóż by wirowanie rozpoczęło się wpierw pralka musi się pozbyć wody ze zbiornika.
    Owszem raczej problem będzie w elektronice w sekcji sterowania pracą silnika.
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    Kenworth 18 wrote:
    Tytuł tematu brzmi: Pralka wariuje na początku wirowania. Otóż by wirowanie rozpoczęło się wpierw pralka musi się pozbyć wody ze zbiornika.
    Owszem raczej problem będzie w elektronice w sekcji sterowania pracą silnika.

Mam pytanie czy ktoś mógłby mi sprzedać taki sprawny programator ?
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    Wodę usunąłem z pralki. Teraz pralka dopuszcza wodę i wykonuje na programach jeden ruch rewersyjny po czym się zatrzymuje ..... W pralce nie ma nic tj żadnych rzeczy do prania. Moje błędne stwierdzenie ,,pralka wariuje na początku wirowania " to było błędne założenie ,że po pobraniu wody włączyło się samo wirowanie a nie normalne rewersyjne obroty bębnem z praniem .... i krótkie szarpniecie z przestawieniem położenia pralki w pomieszczeniu ... Wówczas w pralce były jakieś rzeczy do prania ....Czy to wskazuje definitywnie na uszkodzenie programatora ? Nowy jak się zorientowałem to około 300 zł ..... Ponawiam więc pytanie czy ma Ktoś sprawny programator do tej pralki i chciałby mi go sprzedać ??? Pozdrawiam.
    konserwator-informatyk
    Level 10  
    Witam serdecznie i mam takie pytanie. Co to jest za element na płytce programatora oznaczony jako R1 (kształt kondensatora ceramicznego , napisy 275 V 593*BC 1350 ) równoległy do kondensatora C1 -0,022 uf dalej szeregowo R2 33 omy z diodą US1M co chyba zasila scalak LNK 304 GN (5nóżka ) . Od tej nóżki elektrolit 10 uF / 400 v . Pozdrawiam