Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 Mk3 2008r - Radio Blaupunkt RD4 N1 MP3 - dołożenie BT lub zmieniarki

wic1 07 Aug 2021 21:35 303 0
    wic1
    Level 14  
    Witam

Szanowni, posiadam Citroena C5 1.8, mk3 z 2008r wersja od 2008r.
    Mam dwa pytania, o sam oryginalny moduł BT do owego auta (1) oraz pytanie o dodatkową zmieniarkę lub emulator takowej (2).

Radio samochodowe (dokłądniej) to : Radio Blaupunkt RD4 N1 MP3 -02 96 645 132 77, jak mniemam to bez BT (telefon nie wykrywa ale kierownica ma guziki obsługi telefonu a na guzikach mam opcję BAND)

1 . Dzwoniąc i pytając po serwisach citroena to uparcie chcą instalować nokia parrot'a zamiast fabryczny BT. Auto ma na kierownicy ikonki słuchawek na guzikach ale żadnego BT przy uruchomieniu nie rozpoznaje. Patrząc i szukając w internetach dowiedziałem się, że idzie kupić fabryczny moduł BT ale on będzie pasował do radia od RD 45 a nie RD4 oraz trzeba mieć jakiś tam typ wyświetlacza (jak znam życie, to go nie mam). Poza tym, trzeba kupić moduł zgodny numeracją z naszym radiem a to jak znam życie bez lexii czy kogoś ogarniętego w temacie się nie obejdzie.

Czy ma może ktoś z was doświadczenia w tej dziedzinie i może podzielić się tajemną wiedzą? Może jednak do tego RD4 idzie wsadzić fabryczny bt? Jeśli nie to zakup radia to ok 300 zł, zakup modułu bt pewnie ok 100 zł i konfiguracja lexią to pewnie bardziej wyjdzie kupić emulator zmieniarki....

2. I tu mam drugie pytanie.
    Jak patrzyłem to jakieś 'lepsiejsze, ale droższe" czy popularniejsze zmieniarki cyfrowe to ok 300 zł do tego samochodu. Modele to XCarLink , YATOUR, WEFA czy inne. Przeważnie w okolicach tej ceny mają już obsługę BT, USB, kart sd itd.

Pytanie czy i które z owych firm będą np obsługiwały BT via guziki na kierownicy? Czy w ogóle jest to realne z poziomu zmieniarki? O ile pamiętam to radio RD4 na tyle ma port 12pin na aux i mikrofon oraz dugi port 12pin na zmieniarkę lub emulator.

Które zmieniarki/emulatory możecie polecić pod względem brzmienia i ogólnego działania? Boskie by było gdyby przykładowo odbierać czy kończyć rozmowy z poziomu kierownicy. A jak bym dostawał komunikaty z google mapsa na ekran jak skręć w prawo czy w lewo to już bym chyba popłakał się z radości.

U brata w seacie zmieniwrka WEFA działa bardzo ładnie, między zegarami pokazuje kto dzwoni, dźwięk niczego sobie nawet przez BT i cała obsługa jest z guzików na kierownicy. Tylko, jego radio bardzo ładnie "gada" ze zmieniarką a jak rozmawiam ze sprzedawcą to mówi, że zależnie od modelu radia będzie emulator 'gadał' ładnie albo nie.

Czu ma ktoś doświadczenia w tej dziedzinie i może polecić do owego radia zmieniarkę z BT która będzie działała jak trzeba i będzie grała możliwie w wysokiej jakości (nawet przez BT?)?

Pozdrawiam serdecznie,
    dzięki!